Tyle zarabia Prezydent Kielc Bogdan Wenta. Ta kwota robi wrażenie!

2019-11-19 12:22 ToM
Bogdan Wenta
Autor: UM Kielce Bogdan Wenta

Prezydent Bogdan Wenta przed objęciem stanowiska Prezydenta Miasta Kielce mógł pochwalić się karierą sportową w Hiszpanii i w Niemczech oraz działalnością jako europarlamentarzysta. Dzięki wielu sukcesom sportowym dzisiejszy prezydent Kielc zgromadził niebagatelny majątek. Jak wyglądają finanse Bogdana Wenty rok po objęciu urzędu?

Prezydent Kielc zgromadził fundusze w kwocie 350 100 zł na kontach z walutą krajową. To niewielki wzrost w porównaniu ze stanem konta pod koniec ubiegłego roku. Wtedy na jego rachunku znajdowało się 344 250 zł.

Bogdan Wenta odłożył również pokaźną sumę w walucie zagranicznej. Według ostatniego oświadczenia na jego koncie znalazło się 787 100 euro, w grudniu 2018 roku suma ta wyniosła 777 096 EUR.

Włodarz Kielc posiada również środki na kontach inwestycyjnych. Z tytułu „Programu Inwestycyjnego Thomas Wenta” na koncie prezydenta znalazło się 36 611 zł, „Program Inwestycyjny Iwona, Bogdan Wenta” pozwolił zgromadzić 22 407 zł, a „Fundusz Emerytalny Iwona Wenta” 8 204 zł. Na koncie prezydenta Kielc znajduje się również 2 302 370 zł z tytułu bankowych kont inwestycyjnych. Powyższe kwoty nie uległy zmianie w porównaniu do ubiegłego roku.

Prezydent jest ponadto właścicielem luksusowego domu o powierzchni prawie 350 m2 i wartości niemal 2,5 mln zł, posiada też dwie działki budowlane.

Przed rozpoczęciem kariery politycznej Bogdan Wenta odniósł liczne sukcesy jako sportowiec i trener. Dzięki temu co miesiąc na jego konto wpływa renta sportowa za zdobycie medalu olimpijskiego. Według ostatniego oświadczenia majątkowego na jego rachunku znalazło się 31 500 zł z tego tytułu. Do tego dochodzi ok. 100 000 euro brutto za działalność w europarlamencie.

W kolekcji byłego trenera reprezentacji znajdują się też liczne ozdoby i cenna biżuteria. Prezydent posiada dwa luksusowe zegarki firmy Cartier, łańcuszek z wisiorkiem, kolczyki z brylantami oraz złote bransolety. W jego garażu znajduje się też imponujący trzycylindrowy motocykl Thriumph Rocket i rodzinny samochód marki renault.

Jako prezydent miasta Bogdan Wenta zarabia 10 940 zł brutto. Na rękę to ok. 7700 zł.