Uwaga kierowcy! Oblodzenia w całym Świętokrzyskiem! Alert IMGW!

2021-01-08 8:24 tom
Uwaga kierowcy! Oblodzenia w całym Świętokrzyskiem! Alert IMGW!
Autor: jwvein / Pixabay Czeka nas DROGOWY ARMAGEDON! Synoptycy ostrzegają kierowców przed OBLODZENIAMI!

Zapowiadana "bestia ze Wschodu", czyli syberyjski wyż wprawdzie nie przyniósł skrajnie niskich temperatur, ale ochłodzenie stało się faktem. Temperatury wskażą -1 stopnia Celsjusza, w piątek przelotnie spadł śnieg. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego woj. świętokrzyskiego. Jest bardzo ślisko, drogi w regionie od piątku do co najmniej soboty mogą być oblodzone. Szczególną ostrożność powinni zachować zwłaszcza kierowcy.

IMGW prognozuje dla Kielc zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach śniegu z deszczem i śniegu. Temperatura minimalna wyniesie około -3°C, temperatura minimalna gruntu to natomiast około -6°C. Podobne warunki będą utrzymywały na terenie całego regionu, bardzo ślisko będzie też na większości obszarów Polski. Kierowcy powinni pamiętać, by dostosować prędkość do warunków.

ZOBACZ TEŻ: Jest budżet dla Kielc na 2021 rok. Zobacz, ile pójdzie na obsługę długu!

Końcówka tygodnia w Kielcach będzie dość chłodna. W piątek przelotnie popada śnieg, temperatura będzie oscylować wokół 0 do 1 stopnia Celsjusza. W sobotę i niedzielę termometry wskażą -1°C, w nocy temperatura spadnie do -6 stopni Celsjusza. W weekend niebo będzie pochmurne, słońce jedynie sporadycznie wyjrzy zza chmur.

CZYTAJ TEŻ: Pińczów: Ranny myszołów uratowany. Zderzył się z samochodem! Może już nigdy nie polecieć

Nie tylko człowiek-bizon, ale też Polacy. Kim są ludzie, którzy szturmowali amerykański Kapitol? Komentarz Adama Federa [WIDEO]