Ważna informacja dla deskorolkarzy. Skate park w Kielcach będzie rozbudowany!

2021-08-07 6:00
Ważna informacja dla deskorolkarzy. Skate park w Kielcach będzie rozbudowany!
Autor: UM Kielce Ważna informacja dla deskorolkarzy. Skate park w Kielcach będzie rozbudowany!

Rozbudowa Skateparku przy Kadzielni coraz bliżej! 6 sierpnia 2021 roku w Urzędzie Miasta Kielce podpisano umowę z wykonawcą, krakowską firmą Techramps, która posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu obiektów dla miłośników deskorolek, rolek i bmx-ów. - To dzięki zaangażowaniu mieszkańców w Kielcach powstanie kolejne miejsce aktywnego wypoczynku otwarte dla wszystkich pokoleń. Skatepark z prawdziwego zdarzenia pozwoli kielczanom rozwijać swoje pasje i umiejętności w kreatywny i bezpieczny sposób - podkreśliła Bożena Szczypiór, zastępca prezydenta Kielc. Inwestycja warta niemal 3 miliony zł będzie gotowa jeszcze w tym roku, wykonawca na realizację prac ma czas do 6 grudnia 2021 roku.

Rozbudowa położonego przy kieleckiej Kadzielni skate parku to decyzja mieszkańców miasta. W 2020 roku, w ramach ubiegłorocznej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego, mieszkańcy Kielc na realizację projektu o nazwie "Skatepark i Pumptrack (tor rowerowy, deskorolkowy, hulajnogowy i rolkowy) - Aktywna Strefa przy Kadzielni i w Parku Baranowskim)" oddali 2 243 głosy. Na inwestycję będzie przeznaczona niebagatelna suma 2 991 975 zł brutto, co sprawia, że skate park stał się największą i najdroższą inicjatywą, o jakiej zadecydowano w 2020 roku.

- To dzięki zaangażowaniu mieszkańców, w Kielcach powstanie kolejne miejsce aktywnego wypoczynku otwarte dla wszystkich pokoleń. Skatepark z prawdziwego zdarzenia pozwoli kielczanom rozwijać swoje pasje i umiejętności w kreatywny i bezpieczny sposób. Warto podkreślić, że wykonawcą robót jest firma z długoletnim doświadczeniem, która zrealizowała ponad tysiąc obiektów typu skatepark w całej Polsce i za granicą – mówi zastępca prezydenta Kielc Bożena Szczypiór.

Przebudowany skate park ma być bezpieczny i nowoczesny, dostosowany do potrzeb zarówno doświadczonych miłośników deskorolki, rolek czy rowerów, ale i specjalny pas o zdecydowanie niższym poziomie trudności, z myślą o dzieciach. Wartość inwestycji opiewa to dokładnie 2 991 975 zł brutto. Inwestycja powstanie jeszcze w tym roku, wykonawca na realizację prac ma czas do 6 grudnia.

Poradnik Zdrowie: co oznacza bliski kontakt?