Wracają POTĘŻNE WICHURY? W kieleckim znowu mocno powieje!

2020-02-15 8:00
Porywisty wiatr
Autor: Pixabay/Zdjęcie poglądowe Kielce: Jaka pogoda w Świętokrzyskiem?

Mimo że mieszkańcy stolicy woj. świętokrzyskiego są raczej przyzwyczajeni do silnych wiatrów, pogoda w minionym tygodniu dała nam "popalić"! Za nami silne wiatry, naprzemienne słońce, deszcz i śnieg oraz zmienne temperatury. Wszystko jednak wskazuje na to, że już od niedzieli możemy szykować się na kolejne wichury! A to za sprawą huraganu "Dennis".

Mocne wichury wracają nad Kielce. W niedzielę 16 lutego w ciągu dnia, z każdą godziną, wiatr będzie wiał coraz silniej. Po niżu "Sabina" nad Europę w weekend dotrze huragan "Dennis" i  to właśnie za jego sprawą możemy spodziewać się porywistych podmuchów, które będą utrzymywać się całą noc i osłabną w poniedziałek rano. W niedzielę będzie wiało z prędkością 16 km/h, wiatr nieco zelży w poniedziałek, ale już we wtorek wróci ze zdwojoną siłą.

We wtorek możemy spodziewać się podmuchów wiatru o prędkości 21 km/h.

Przed nami za to dość ciepły tydzień. W weekend będzie wprawdzie pochmurno i chłodno (6 st. Celsjusza w sobotę, o dwa mniej w niedzielę), ale za to już od poniedziałku na niebie zagości słońce.

Początek następnego tygodnia powita nas temperaturą w wysokości 13°C, o trzy stopnie chłodniej będzie we wtorek, ale aż do piątku temperatura nie powinna spaść poniżej 5-6 stopni Celsjusza.

Mimo że w Świętokrzyskiem wichury nie będą szczególnie porywiste, powinniśmy pamiętać o środkach ostrożności: należy unikać drzew, linii energetycznych, latarni, budynków o słabej konstrukcji, banerów reklamowych. Pamiętajmy też, by nie parkować aut pod drzewami!

Ponadto miłośnicy górskich wycieczek powinni uważać! Szczególnie mocno będzie wiało w Karkonoszach i Tatrach!