Żałoba w Daleszycach. Trwa pogrzeb ofiar śmiertelnego wypadku

2021-08-19 16:38
Pijani rozjechali matkę z 4-letnią córeczką
Autor: Jarosław Kubalski/Radio Kielce

Dzisiaj (czwartek, 19 sierpnia) ogłoszono w Daleszycach dzień żałoby. Mieszkańcy i władze miasta zamierzają w ten sposób uczcić pamięć ofiar tragicznego wypadku, który spowodował pijany w sztok 39-latek. W niedzielny wieczór pod kołami rozpędzonego auta z pijakiem za kierownicą zginęła 38-letnia pani Marzena i jej 4-letnia córeczka Kornelia. Mąż i ojciec zmarłych, pan Tomek, w ostatniej chwili odskoczył wyrywając ze szponów śmierci 7-letniego synka Mikołaja. Pogrzeb ofiar tragicznego wypadku w Daleszycach właśnie trwa, w mieście z powodu żałoby odwołano wszelkie imprezy o charakterze rozrywkowym, a w kościele stawiły się tłumy, które opłakują ofiary pijanego kierowcy.

Rodzinna tragedia, którą spowodował pijany kierowca w Daleszycach, poruszyła nie tylko mieszkańców Świętokrzyskiego, ale i całej Polski. Po kilku dniach w internecie ruszyła zbiórka funduszy, które mają być przekazane zrozpaczonemu panu Tomaszowi i jego synowi Mikołajowi. Pieniądze nie zwrócą życia tragicznie zmarłym osobom, ale z pewnością pomogą odnaleźć się w nowej rzeczywistości osamotnionym członkom rodziny z Daleszyc. Najbliższe miesiące będą dla nich drogą przez piekło. A przecież nie tak miało być, kochająca się rodzina była o krok od spełnienia marzenia o własnym domu. Zamiast wspólnej przyszłości, jest pogrzeb. Ostatnie pożegnanie pani Marzeny i jej córki Kornelii zaplanowano na czwartek, 19 sierpnia, o godzinie 15:00 w miejscowym kościele pod wezwaniem świętego Michała Archanioła w Daleszycach.

Tego dnia w całym mieście ustanowiono żałobę ku pamięci zmarłych, a w kościele tłumy zrozpaczonych osób żegnają Kornelię i jej mamę.

- Na budynku Urzędu Miasta i Gminy w Daleszycach oraz jednostek organizacyjnych flagi zostają przepasane kirem i opuszczone do połowy masztów. W dniu żałoby burmistrz odwołał wszystkie imprezy rozrywkowe, których organizatorem jest Urząd Miasta i Gminy w Daleszycach lub jednostki organizacyjne - poinformował Urząd Miasta i Gminy Daleszyce.

Olsztyn. Wypadek na hulajnodze elektrycznej. 24-latek trafił do szpitala