Złota jesień na kieleckiej Karczówce. Aż chce się iść na spacer! [GALERIA]

2020-10-18 15:12 ToM

Połowa października przywitała nas chłodną aurą, a i w listopadzie cieplej nie będzie. Mimo niskich temperatur warto wyściubić nos z czterech ścian, gdyż jesień zrzuciła na nasze ramiona różnobarwne liście z drzew, które sprawiają, że widoki są wprost przepiękne. Zwłaszcza panorama miasta z kieleckiej Karczówki staje się wyjątkowo urocza. Zobaczcie nasze zdjęcia!

Góra Karczówka i umiejscowiony tam klasztor to jedno z najpopularniejszych miejsc w Kielcach. Widok z tarasu na panoramę miasta pozwala podziwiać pierzeję stolicy Świętokrzyskiego, a jeden z symboli Kielc znajduje się na samym szczycie wzniesienia - to liczący kilka stuleci klasztor. Kiedy prześledzimy historię budowli, możemy znaleźć zaskakujące podobieństwo dawnych dziejów do współczesności - są nią niespokojne czasy szalejącej epidemii. Klasztor powstawał w latach 1624–1628 z fundacji Marcina Szyszkowskiego, biskupa krakowskiego, jako wotum za ominięcie Kielc przez siejącą popłoch i trwogę w Polsce morową zarazę - dżumę.

W późniejszych latach na Karczówce prowadzono działalność górniczą, w okolicach znajdowały się złoża galeny. Dzisiaj kościół i klasztor to popularne miejsce sakralne, ale i cel wycieczek, romantycznych randek, spacerów oraz zakrapianych imprez. Ciężko wyobrazić sobie stolicę Świętokrzyskiego bez jednego z najbardziej charakterystycznych miejsc w Kielcach. Zobaczcie na nasze kadry, na których uchwyciliśmy ostatnie tchnienia letniej aury oraz złotą jesień w pełnej krasie!

Siedliska: Pogrzeb Haliny i jej syna Karola

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.