Taśma policyjna

i

Autor: policja.pl zdjęcie ilustracyjne

Makabra w Wąchocku

Zwłoki matki i syna znalezione w dwóch różnych domach. Śledczy wstępnie ustalili przyczynę śmierci

2022-08-05 16:57

W niedzielę (31 lipca) w dwóch różnych domach na terenie gminy Wąchock (powiat starachowicki) znaleziono zwłoki 61-letniej kobiety oraz jej 45-letniego syna. Jak podaje PAP, prokuratura wstępnie ustaliła przyczyny zgonów obojga tych osób. Przeprowadzone sekcje zwłok wykluczyły, by śmierć matki i syna wynikała z działań innych osób. Przyczyna była zupełnie inna.

Tego samego dnia znaleźli zwłoki matki i syna. Jest wstępna przyczyna zgonów

W niedzielę (31 lipca) na terenie gminy Wąchock (powiat starachowicki) doszło do podwójnie makabrycznego odkrycia. Najpierw członek rodziny 61-letniej kobiety poinformował policję, że nie daje ona znaków życia. Zgon potwierdził przybyły na miejsce lekarz. Gdy funkcjonariusze chcieli zawiadomić o śmierci 61-latki jej syna, okazało się, że on również nie żyje. Zwłoki znaleziono w innym domu na terenie gminy Wąchock. Prokuratura w obu przypadkach zleciła przeprowadzenie autopsji. Są już znane wstępne ustalenia dotyczące przyczyn zgonów obu zmarłych osób.

Jak podaje PAP, 61-latka zmarła wskutek zmian chorobowych, natomiast jej 45-letni syn prawdopodobnie zatruł się alkoholem etylowym. W obu przypadkach wstępnie wykluczono udział osób trzecich.

PRZECZYTAJ: Makabryczny żart z trupa! Dom pogrzebowy szukał zmarłego

- Wstępne wyniki nie wskazują na to, aby ktokolwiek przyczynił się do śmierci kobiety. Lekarz wskazał wstępnie zmiany chorobowe, jako przyczynę zgonu. (...) Biegły ustalił, że do śmierci mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie. Najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci było zatrucie alkoholem etylowym. Aby jednak potwierdzić tę wersję, potrzebujemy jeszcze dodatkowych badań próbki krwi - przekazał PAP Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Sonda
Czy kary za niezgłoszenie zgonu bliskiej osoby powinny być wyższe?
11. Rocznica śmierci Andrzeja Leppera. Tak wygląda jego grób