19-latek okradł sklep i groził ochroniarzowi nożem. Chwile grozy w Złocieńcu

i

Autor: sick-street-photography / CC0 / pixabay.com 19-latek okradł sklep i groził ochroniarzowi nożem. Chwile grozy w Złocieńcu

Długo nie nacieszył się wolnością

19-latek okradł sklep i groził ochroniarzowi nożem. Chwile grozy w Złocieńcu

2022-08-10 8:45

Najpierw okradł sklep, a później groził nożem ochroniarzowi. 19-latek nie nacieszył się długo zdobytym łupem i wolnością. Sprawca rozboju szybko wpadł w ręce policjantów, a następnie trafił do aresztu. Za swój czyn może odpowiedzieć długoletnią odsiadką.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 5 sierpnia, około godziny 16:00 w jednym z marketów w Złocieńcu (woj. zachodniopomorskie). Mężczyzna najpierw okradł sklep, a gdy zareagował ochroniarz, zaczął grozić mu nożem.

- Młody mężczyzna dokonał kradzieży kilku towarów o łącznej wartości blisko 90 zł, następnie bezpośrednio po kradzieży, aby utrzymać się w posiadaniu skradzionych rzeczy przy pomocy zabranego ze sklepowych półek noża groził jego użyciem ochroniarzowi, po czym oddalił się w nieznanym kierunku - informuje mł. asp. Karolina Żych z komendy powiatowej w Drawsku Pomorskim.

Czytaj też: Ulicami Świnoujścia biegał spłoszony koń z dorożką. Niecodzienna interwencja policji

Na miejsce przyjechali policjanci, którzy natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Dzięki szybkim i sprawnym działaniom mundurowych, 19-latek nie cieszył się zbyt długo wolnością, po niespełna 30 minutach został zatrzymany. Na wniosek drawskiej prokuratury sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Wkrótce 19-latek odpowie za swoje czyny przed sądem. Za kradzież rozbójniczą grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Kierowcy dali skandaliczny popis na drodze S6. Zajmie się nimi policja

Sonda
Byłeś kiedyś świadkiem kradzieży w sklepie?
Elegancka złodziejka ukradła tulipany