Ile mu grozi?

Brutalnie zgwałcił 86-letnią kobietę. Młodszy o prawie 50 lat Patryk M. stanął przed sądem

Dopuścił się potwornego czynu na kobiecie, która była od niego starsza o prawie 50 lat. Patryk M. ze szczególnym okrucieństwem zgwałcił 86-letnią seniorkę. Rok po tych dramatycznych wydarzeniach rozpoczął się proces 39-letniego gwałciciela z Kołobrzegu.

Koszmar wydarzył się 17 maja 2022 roku. 86-letnia mieszkanka Kołobrzegu została zgwałcona i pobita. Seniorka trafiła do szpitala ze złamaniem dwóch żeber oraz licznymi, ale niezagrażającymi życiu, obrażeniami nóg i głowy. Pokrzywdzona znała sprawcę. Młodszy o prawie 50 lat Patryk M. spotykał się z jedną z jej krewnych.

- Nie tylko pokrzywdzona wskazała go jako sprawcę - tłumaczył w rozmowie z "Super Expressem" prok. Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Kołobrzegu. - Sąsiad kobiety słyszał dobiegające z jej mieszkania krzyki i widział wychodzącego z niego Patryka M. w dniu, w którym doszło do popełnienia przestępstwa.

Patryk M. został zatrzymany i trafił do aresztu. Usłyszał zarzut gwałtu ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna został poddany również obserwacji psychiatrycznej, jednak biegli stwierdzili, że w chwili popełniania czynu był poczytalny.

We wtorek, 30 maja 2023 roku, czyli rok po dramatycznych zdarzeniach, przed Sądem Okręgowym w Koszalinie rozpoczął się proces Patryka M. Ze względu na dobro pokrzywdzonej i charakter sprawy kobiety, sąd wyłączył jawność.

Za dopuszczenie się gwałtu ze szczególnym okrucieństwem mężczyźnie może grozić do 15 lat więzienia.

Sonda
Czy kara za gwałt powinna być wyższa?
Proces ,,Krwawego Tulipana” dobiega końca