Czołgi, działa, rakiety! Wielki pokaz sprzętu Wojska Polskiego w Kołobrzegu!

2019-11-07 12:46 bs
Piknik wojskowy
Autor: materiały prasowe Piknik wojskowy

Już 10 listopada, w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, w 34 miastach Polski odbędą się pikniki „Służymy Niepodległej”. Będzie to doskonała okazja żeby poznać współczesne Wojsko Polskie, ale także jego historię.

W programie pikników jest m. in. prezentacja sprzętu wojskowego i wyszkolenia żołnierzy, kino frontowe, występy orkiestr wojskowych, żołnierska grochówka oraz wiele innych atrakcji.

W regionie koszalińskim impreza ta zostanie zorganizowana w Kołobrzegu. Odbędzie się ona w niedzielę 10 listopada 2019 r. w koszarach przy ul. Koszalińskiej 76.

Imprezy organizowane są przez Ministerstwo Obrony Narodowej w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości pod hasłem „Służymy Niepodległej”.

W każdym województwie pikniki z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczną się o godzinie 11., a zakończą wojskowym capstrzykiem o 17.

W czasie świętowania, w każdym z 34 miast wspólnie będzie odśpiewana pieśń reprezentacyjna Wojska Polskiego, czyli „Marsz Pierwszej Brygady”.