Drawsko Pomorskie: Pacjent wył z bólu, lekarz stał obok. Wstrząsające nagranie z przychodni [WIDEO]

2021-05-03 19:00 Paweł Tabędzki Piotr Domin
Drawsko Pomorskie: Pacjent wył z bólu, lekarz stał obok. Wstrząsające nagranie z przychodni [WIDEO]
Autor: Lokalny Reporter / postprodukcja SE Drawsko Pomorskie: Pacjent wył z bólu, lekarz stał obok. Wstrząsające nagranie z przychodni [WIDEO]

Od minionej soboty (1 maja) po sieci krąży szokujące nagranie z przychodni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Drawsku Pomorskim. Na krótkim materiale wideo widać zwijającego się z bólu pacjenta, który leży na podłodze korytarza. Obok niego stoi mężczyzna w maseczce. Ze słów autora nagrania można wywnioskować, że jest to lekarz. W komentarzach internauci nie zostawiają suchej nitki, krytykując postawę medyka. Co tak naprawdę stało się w przychodni w Drawsku Pomorskim i jaki jest stan pokazanego w materiale wideo pacjenta?

Wstrząsające sceny w przychodni w Drawsku Pomorskim. Szokujące nagranie z godziny na godzinę zdobywa w internecie coraz większą popularność. Komentujący pytają z niedowierzaniem, jak to możliwe, że cierpiącemu mężczyźnie nikt nie przybył z błyskawiczną pomocą. Jak informują dziennikarze portalu LokalnyReporter.pl, sytuacja miała miejsce w sobotę (1 maja) około godziny 13:30. Widoczni w materiale lekarz i pielęgniarka wydają się lekko zdezorientowani. Filmujący ich człowiek krzyczy, by pomogli zwijającemu się z bólu pacjentowi. Wideo dla osób o mocnych nerwach załączamy poniżej.

Skąd takie zachowanie medyków? - Jak ustaliliśmy, lekarz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej dzwonił na SOR, aby wezwać pomoc. W tym czasie pielęgniarka pobiegła do nieodległego budynku SOR - podaje LokalnyReporter.pl. Dziennikarze portalu informacyjnego poprosili o komentarz w sprawie Dyrektora Zarządzającego w Szpitalach Polskich S.A. Z jego wyjaśnień ma wynikać, że nagrany lekarz w czasie zdarzenia przyjmował innego pacjenta. Wyszedł na korytarz z uwagi na głośne krzyki, po czym podjął decyzję o wezwaniu personelu medycznego z SOR. - Pacjent trafił na SOR i tam został zaopatrzony. Takie dane na szybko w rozmowie telefonicznej otrzymałem od lekarza, który obsługiwał zdarzenie. Dokumentację medyczną będziemy dokładnie analizować w poniedziałek - przekazał Michał Michalak, cytowany przez portal LokalnyReporter.pl.

Widoczny na nagraniu mężczyzna miał zostać zwolniony do domu jeszcze tego samego dnia.

Reakcja lekarza na ból drugiego człowieka w Drawsku Pomorskim
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE