Kiedy kurier dostarczył paczkę, 17-latek rzucił się na niego z nożem. Krwawy rozbój w Unieminie

i

Autor: BE /archiwum /zdjęcie ilustracyjne

17-latek napadł z nożem na kuriera

Krwawy rozbój w Unieminie. Kurier dostarczył paczkę, 17-latek rzucił się na niego z nożem

2022-11-05 11:44

Do krwawych wydarzeń doszło w piątek (4.11.2022 r.) w Unieminie (woj. zachodniopomorskie). 17-latek ranił nożem kuriera, który przyniósł mu paczkę. Jak się okazało, była to paczka "za pobraniem", w której był telefon komórkowy. Nastolatek usłyszał zarzuty.

Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 11 w miejscowości Uniemino. 17-latek zadał kilka ciosów nożem kurierowi, który pod wskazany adres przyjechał doręczyć paczkę "za pobraniem". Jak podaje PAP, sprawca zabrał paczkę i uciekł z miejsca zdarzenia. Trzy godziny później został zatrzymany na terenie gminy Borne Sulinowo (powiat szczecinecki). Jak informuje policja, w chwili zatrzymania był trzeźwy.

"Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty dotyczące rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Warto podkreślić, że jest to wstępna kwalifikacja, która może ulec modyfikacji" – powiedziała w rozmowie z PAP oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku st. asp. Anna Matys.

Jak dodała "na chwilę obecną 17-latek przebywa w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych". Funkcjonariuszom udało się też odzyskać skradzioną paczkę, w której znajdował się telefon.

Pokrzywdzony kurier przebywa w szpitalu, jego życie nie jest zagrożone. Jak informowała w piątek Prokuratura Okręgowa w Koszalinie ze względu na stan zdrowia mężczyzna nie został jeszcze przesłuchany i stanie się to dopiero, gdy zgodzą się na to lekarze.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Sonda
Czy młodzież zachowuje się gorzej niż kiedyś?
Agresywny pirat drogowy z Koszalina zatrzymany