Kiedyś sklep na kółkach, teraz... mobilna kaplica!

i

Autor: DOMIN

Kiedyś sklep na kółkach, teraz... mobilna kaplica!

2021-09-15 13:37

Mobilne Oratorium Uwielbienia, czyli "kaplica na kółkach" już 18 września wyjedzie na spotkanie z wiernymi. To pomysł koszalińskiej Fundacji "SMS z Nieba", która znana jest z oryginalnych rozwiązań.

Mobilne Oratorium to zaadoptowane auto, które przez wiele lat pełniło funkcję sklepu na kołach. Gruntowanie przebudowane stało się miejscem modlitwy i adoracji. Aby mogło wyjechać na ulice, Fundacja "SMS z Nieba" zorganizowała zbiórkę. Dość szybko udało się zebrać potrzebną kwotę: 35 tysięcy złotych. Nadwyżka (ponad 3 tys. zł) zostanie przeznaczona na paliwo.

"W wielu miejscach, gdzie prowadzona była ewangelizacja, np. Przystanek Jezus przy festiwalu Poland Rock, czy też Przystań z Jezusem przy kołobrzeskim Sunrise, budowane były, często w namiotach, prowizoryczne kaplice, które służyły w ewangelizacji.Mobilne Oratorium Uwielbienia jest na stałe miejscem, które posłuży za miejsce modlitwy, w zależności, gdzie będzie taka potrzeba" - zapowiada koszalińska fundacja.

Zakonnice na rusztowaniu. Trwają przygotowania do beatyfikacji

Pierwsze udostępnienie „kaplicy na kółkach”, do modlitwy, będzie miało miejsce podczas Diecezjalnego Spotkania Młodych, 18 września 2021 r. przy sanktuarium w Skrzatuszu.

Koszalińska fundacja znana jest z oryginalnych rozwiązań. Aby docierać do jak najszerszego grona, m.in. wyjechała w Polskę mobilnym konfesjonałem.