Kołobrzeg: Potężne zatrucie czadem. Kilkanaście osób ewakuowanych!

2021-12-02 21:13
Kołobrzeg: Potężne zatrucie czadem. Kilkanaście osób ewakuowanych!
Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/AndrzejRembowski Kołobrzeg: Potężne zatrucie czadem. Kilkanaście osób ewakuowanych!

Strażacy wynieśli z budynku dwie nieprzytomne kobiety i wyprowadzili dziesięć kolejnych osób. To efekt potężnego zatrucia czadem w Kołobrzegu. Wszystko wydarzyło się w czwartkowy wieczór. Wszyscy mogli zginąć! Tlenek węgla to cichy zabójca, który atakuje zwłaszcza w sezonie grzewczym.

Zatrucia tlenkiem węgla to prawdziwe przekleństwo sezonu grzewczego, a więc jesieni i zimy. W tym czasie najczęściej dochodzi do wypadków spowodowanych przez czad. Jest bezbarwny i bezwonny, więc ciężko go uniknąć bez czujnika tlenku węgla. O ich instalowanie apelują strażacy. Dzięki nim można uniknąć tragicznych zdarzeń. Niewiele brakowało, a jednym z nich byłby także czwartkowy wieczór w Kołobrzegu. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, z budynku mieszkalnego przy ul. Bolesława Krzywoustego ewakuowano około godz. 19.30 aż 12 osób z objawami zatrucia tlenkiem węgla, w tym dwie nieprzytomne kobiety.

Zobacz też: Piraci na drogach Zachodniopomorskiego. Film z policji budzi grozę! [WIDEO]

Express Biedrzyckiej - Tomasz Trela: Mejza powinien być wyrzucony na zbity pysk

Wezwanie do budynku mieszkalnego przy ul. Bolesława Krzywoustego w Kołobrzegu (woj. zachodniopomorskie) straż pożarna otrzymała w czwartek przed godz. 19.30. Zgłoszenie wskazywało na zatrucie tlenkiem węgla. Do akcji skierowano cztery zastępy PSP.

Pomiar czujnikiem czadu wykazał przekroczenie dopuszczalnego stężenia tlenku węgla w powietrzu. – Ewakuowano 12 osób, w tym dwie nieprzytomne kobiety i 10 osób wymiotujących – poinformował rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie kpt. Tomasz Kubiak. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe.

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE