Kołobrzeg. Wojna z nielegalnym połowem. STOP kłusownictwu na Parsęcie!

2020-05-22 15:52 bs
Kołobrzeg. Wojna z nielegalnym połowem. STOP kłusownictwu na Parsęcie!. Społeczna Straż Rybacka - powiat Kołobrzeski w akcji.
Autor: Społeczna Straż Rybacka - powiat Kołobrzeski Kołobrzeg. Wojna z nielegalnym połowem. STOP kłusownictwu na Parsęcie!. Społeczna Straż Rybacka - powiat Kołobrzeski w akcji.

Zakup samochodu, łodzi i odpowiedniego sprzętu pozwoli strażnikom Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Kołobrzeskiego prowadzić intensywniejsze działania zapobiegające kłusownictwu na rzece Parsęta. Na ten cel Powiat Kołobrzeski otrzyma z PO RYBY 2014-2020 ponad 216 tys. zł. Umowę przyznającą wsparcie podpisali 22 maja w Kołobrzegu członek zarządu województwa Anna Bańkowska i starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.

W Parsęcie jest ok. 27 gatunków ryb. Główne nasilenie kłusownictwa na tym terenie występuje w okresie tarła troci i łososia, wtedy też połowy kłusownicze są najefektywniejsze, a szkody dla populacji największe. Duży wpływ na wielkość populacji ma również połów ryb przez wędkarzy bez stosownych zezwoleń.

Zakup m.in. samochodu, łodzi wraz z przyczepą, garażu, bezzałogowego statku powietrznego wraz z kamerą termowizyjną oraz części umundurowania pozwoli strażnikom Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Kołobrzeskiego na ograniczenie kłusownictwa na rzece Parsęcie i jej dopływach.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Kołobrzeg. KIEROWAŁ tak pijany, że nie mógł wyjść z auta. Do radiowozu ZANIEŚLI go policjanci

Strażnicy będą monitorowali brzegi rzeki oraz lokalizowali i zgłaszali odpowiednim instytucjom nielegalne zrzuty ścieków i dzikie wysypiska śmieci zlokalizowane w jej pobliżu.  Patrole odbywać się będą zarówno w ciągu dnia jak i w nocy.

Na wsparcie działań  Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Kołobrzeskiego do Powiatu Kołobrzeskiego trafi z PO RYBY ok. 216 tys. zł. Całkowity koszt zadania to ponad 250 tys. zł.

http://sklep.grupazpr.pl/index.php?p=catalog&catalogID=340 KLIKNIJ tutaj

Jacek Karnowski, prezydent Sopotu: Niech Ziobro pokaże, że jest szeryfem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.