Kołobrzeg. Zamknęła psa w samochodzie rozgrzanym jak piekarnik. Tłumaczyła, że "tylko na chwilę"

2021-07-16 12:45
Zamknęła psa w samochodzie rozgrzanym jak piekarnik. Tłumaczyła, że tylko na chwilę
Autor: mat. policji Zamknęła psa w samochodzie rozgrzanym jak piekarnik. Tłumaczyła, że "tylko na chwilę"

Pomimo licznych apeli, wielu właściciel czworonogów wciąż zapomina o odpowiedzialności i zdrowym rozsądku i naraża ich na śmiertelne niebezpieczeństwo. O tej porze roku, samochód pozostawiony na parkingu rozgrzewa się do niewyobrażalnych temperatur, a przebywanie w jego wnętrzu stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo, także dla zwierząt, które w nim przebywają. Do kolejnej sytuacji, gdy właścicielka pozostawiła psa w rozgrzanym samochodzie, doszło w Kołobrzegu. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji, udało się uratować czworonoga.

Do dyżurnego kołobrzeskiej policji zadzwonił zaniepokojony mężczyzna i poinformował, że na parkingu w samochodzie znajduje się zamknięty pies. Pomimo, iż mężczyzna szukał właściciela pojazdu, jednak nie odniosło to żadnego skutku. Słusznie martwił się, że pies może dłużej nie wytrzymać w tak wysokiej temperaturze i przypłaci to życiem.

Na miejsce natychmiast wysłano patrol. Funkcjonariusze od razu zauważyli, że pies jest bardzo wyczerpany i potrzebna mu natychmiastowa pomoc. Zwierzak nie reagował na nawoływanie. Policjanci podjęli decyzje o wybiciu szyby w samochodzie. Uratowanego psa napojono wodą i nakarmiono.

Czytaj też: Koszalin: Pędził bimber na działce. Policjanci zlikwidowali mu "biznes" [ZDJĘCIA]

Chwilę później na miejscu zjawiła się właścicielka psa. Kobieta nie widziała nic złego w swoim zachowaniu, twierdząc że nie było jej tylko chwilę, a pies miał uchyloną szybę.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Nieodpowiedzialnej właścicielce mogą grozić poważne konsekwencje, gdyż takie zachowanie może zostać zakwalifikowane jako znęcanie się nad zwierzęciem, za co grozi nawet do 3 lat więzienia.

Czytaj też: Szczecin: Nie zabrał chorego psa do weterynarza. Zwierzę bardzo cierpiało. Właściciel pójdzie do więzienia?

Pies postrzelony z wiatrówki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE