Koszalin. Areszt dla Ukraińca, który nie zatrzymał się do kontroli i przejechał policjantowi po stopach

2021-04-19 11:43 Bogdan Stech PAP

Ukrainiec, który pijany oplem uciekał przed policją ulicami Koszalina i przejechał funkcjonariuszowi po stopach, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące – poinformowała PAP oficer prasowa koszalińskiej policji. Kom. Monika Kosiec przekazała, że Sąd Rejonowy w Koszalinie przychylił się do wniosku prokuratury i w piątek zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Wcześniej 52-letni Ukrainiec, który od środowego wieczora przebywał w policyjnej izbie zatrzymań, został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Koszalinie.

"Usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, wywierania wpływu groźbą lub przemocą na czynności funkcjonariuszy oraz prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości. Za ten ostatni czyn będzie odpowiadał przed sądem w warunkach recydywy" – poinformowała PAP kom. Kosiec.

Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pobił kobietę w sklepie, bo zwróciła mu uwagę, że nie ma maseczki

Do zdarzenia doszło w środę po godz. 21 centrum Koszalina (woj. zachodniopomorskie). Opel na kołobrzeskich numerach rejestracyjnych jechał ul. Młyńską i gdy dojeżdżał do ul. Zwycięstwa patrol koszalińskiej drogówki, włączając sygnały świetlne, dał kierowcy znać, by ten zatrzymał się do kontroli na wysepce autobusowej przy ratuszu.

Kierowca zamiast wykonać polecenie, pojechał dalej, skręcił w ul. Połtawską, zawrócił na pobliskim rondzie i wjechał na parking przy sklepie. Tam policjanci zablokowali mu wyjazd. Funkcjonariusz dobiegł do opla, otworzył drzwi od strony pasażera, by odebrać prowadzącemu auto kluczyki. Wówczas ten miał wcisnąć na wsteczny. Przejechał policjantowi po stopach i uderzył w samochód nauki jazdy, w którym był instruktor i kursant. Policja oddała strzały ostrzegawcze, a następnie w opony opla, przebijając je. Badanie alkotestem wykazało w organizmie Ukraińca 1,6 promila alkoholu.

Jak przekazała policja, funkcjonariusz nie odniósł obrażeń.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE