Koszalin. Praca szuka człowieka. Przyspieszony nabór do policji [SPRAWDŹ QUIZ]

2020-10-01 18:56 Bogdan Stech wjb
Koszalin. Praca szuka człowieka. Przyspieszony nabór do policji
Autor: materiały prasowe Koszalin. Praca szuka człowieka. Przyspieszony nabór do policji

Technicy kryminalistyki, przewodnicy psów służbowych, policyjni wodniacy, motocykliści z wydziału ruchu drogowego czy specjaliści z zakresu rozwiązywania zagadek kryminalnych, to tylko kilka z możliwości jakie dałaby praca w Policji. Tak do służby zachęcają funkcjonariusze, również w Koszalinie.

W celu zainteresowania większego grona osób pracą w policji, od lipca zostały uproszczone elementy postępowania kwalifikacyjnego oraz skrócony czas trwania szkolenia zawodowego podstawowego. Jego wymiar wynosi 71 dni.

Jako zalety pracy w mundurze przedstawiana jest m.in. gwarancja stałych warunków pracy, możliwość rozwoju zawodowego, precyzyjny system wynagrodzenia oraz rozbudowany system socjalny. Policjantem może zostać obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych. Na potencjalnych kandydatów czeka test wiedzy, sprawności fizycznej oraz rozmowa kwalifikacyjna. Następnie kandydat trafi na szkolenie. Warto dodać, że kursant w czasie kursu podstawowego otrzyma 2740 netto + dodatek za wysługę lat, po szkoleniu będzie to o 1200 zł więcej.

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji powinny złożyć komplet dokumentów w Zespole Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, ul. Słowackiego.

Aresztowani za kradzieże "na kolec". Ganiali się z policją po polu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.