Koszalin. Ten policjant to prawdziwy bohater. Bez wahania rzucił się na pomoc!

2020-07-27 15:09 Bogdan Stech
Koszalin. Ten policjant to prawdziwy bohater. Bez wahania rzucił się na pomoc!
Autor: materiały prasowe Koszalin. Ten policjant to prawdziwy bohater. Bez wahania rzucił się na pomoc!

Policjant będący poza służbą zauważył, że mężczyzna jadący na rowerze nagle zasłabł - natychmiast ruszył mu z pomocą. Dzięki szybkiej i fachowo przeprowadzonej resuscytacji udało się go uratować.

W piątek w godzinach południowych policjant po służbie przechodząc w rejonie koszalińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej zauważył jak rowerzysta słabnie i przewraca się na trawnik. Funkcjonariusz podbiegł do mężczyzny i wstępnie ocenił jego stan. Mężczyzna nie dawał żadnych oznak życia, nie reagował na bodźce, nie wyczuwalny był jego oddech i tętno.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> ZACHODNIOPOMORSKIE. Superglina ze ZGIERZA ratował tonących w Bałtyku. Szef ratowników: Mieli dużo szczęścia [NOWE FAKTY]

Mundurowy bez wahania podjął resuscytację uciskając jego klatkę piersiową, jednocześnie dzwoniąc pod numer alarmowy. Do pomocy przystąpiły inne osoby przechodzące w okolicy. W wyniku prawidłowo przeprowadzonej resuscytacji mężczyzna odzyskał oddech. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni przejęli starszego mężczyznę i  przewieźli go do koszalińskiego szpitala.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Kołobrzeg. ROMANTYCZNY spacer nad morzem zamienił się w HORROR!

Sytuacja, w której znalazł się policjant pokazuje, jak ważna dla ochrony życia i zdrowia jest szybka reakcja. Zdecydowane działanie st. sierż. Dariusza Bartoszek przewodnika psa służbowego uratowało życie starszemu mężczyźnie. Policjant służy w Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie od czterech lat, a przewodnikiem psa służbowego został w lutym tego roku.

"Zobacz. Przeżyj". Policja apeluje o bezpieczny wypoczynek nad wodą

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.