Koszalin: Wiemy, gdzie będzie kontrolować policja. Uważać muszą nie tylko kierowcy!

2019-12-03 20:06 bs
Koszalińska drogówka będzie we wtorek przeprowadzać kontrole w okolicach przejść dla pieszych.
Autor: materiały prasowe Koszalińska drogówka będzie we wtorek przeprowadzać kontrole w okolicach przejść dla pieszych.

We wtorek, w regionie koszalińskim policja przeprowadzi specjalną akcję. Będzie to część ogólnopolskich działań, którym nadano nazwę "NURD". Mogą posypać się mandaty!

We wtorek, 4 grudnia w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą akcję pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - NURD".

Nadzorem objęte zostaną miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których doszło do potrąceń.

Policja przypomina, że uczestników ruchu drogowego obowiązują zasady ostrożności, szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania.

Mimo, że dotyczą wszystkich, to podwójnie zdeterminowani do ich stosowania powinni być piesi, którzy przy wypadku i kontakcie z nadwoziem pojazdu zawsze przegrają.

Ostrożny pieszy to taki, który podczas przekraczania jezdni, bez względu na posiadane pierwszeństwo, pamięta o obserwacji pojazdów upewniając się czy kierowca prawidłowo reaguje na jego obecność na drodze.

Co istotne kierujący pojazdem widząc znak informacyjny o przejściu dla pieszych powinien, zgodnie z przepisem, zmniejszyć prędkość i zwiększyć uwagę.