Koszalin: Zaginęła ich ukochana kotka Malina. Zamieścili nietypowe ogłoszenie

Malina była z nimi od lat. Stała się pełnoprawnym członkiem rodziny. Niestety kilka dni temu postanowiła wybrać się ze swoimi opiekunami na dość nietypową wycieczkę, podczas której zaginęła. Zrozpaczona rodzina z Koszalina nie może się pogodzić ze stratą ukochanej kotki i szuka jej na różne sposoby. Może widzieliście Malinę i potraficie pomóc w jej odnalezieniu?

Do zdarzenia doszło 21 marca. Malina, która jest kotem wychodzącym i często wybiera się na samodzielne spacery, tym razem postanowiła ukryć się pod maską samochodu swoich opiekunów. Ci, zupełnie nieświadomi sytuacji, wyjechali w trasę. W pewnym momencie, kotka opuściła swoją kryjówkę, wyskoczyła na drogę i uciekła w nieznanym kierunku. Było to na krajowej "jedenastce", w okolicach Manowa. Całą sytuację zauważył znajomy właścicieli Maliny, który jechał samochodem za nimi.

Ślad po kotce zaginął. Jak mówi pani Karolina, opiekunka Maliny, kotka była z pewnością przestraszona niecodzienną sytuacją i spłoszona uciekła do lasu. I chociaż cała rodzina codziennie jeździ w okolice miejsca, w którym ich podopieczna zaginęła, chodzą po okolicy, nawołują i zostawiają przysmaki, nie przynosi to efektu.

W okolicy rozwiesili również ogłoszenia o zaginięciu kotki. Są tak zdeterminowani, żeby odnaleźć Malinę, że wynajęli bilboard przy jednym z rond w Koszalinie, gdzie również zawisło ogromne ogłoszenie.

Zobacz też: Koszalin. Obrzydliwi wandale zdewastowali kapliczkę! Figura ma wartość historyczną [ZDJĘCIA]

Malina ma charakterystyczne, trójkolorowe umaszczenie, białe skarpetki i plamę na szyi, rude tylne łapy i charakterystyczną plamkę na głowie. Jest wysterylizowana i raczej mało ufna. Do swojego tymczasowego domu przybłąkała się blisko 7 lat temu i już tam została, stając się członkiem rodziny.

Osoby, które ją widziały lub przygarnęły, mogą skontaktować się z jej opiekunami pod numerem telefonu 509 073 390.

Zobacz też: Kołobrzeg. W okolicach kurortu krąży dziki drapieżnik! "Szuka partnerki" [WIDEO]

Kociarnia w Zielonej Górze - koty do adopcji