Wyjątkowy okaz!

Krowa w paski w gospodarstwie pod Szczecinkiem. Pan Dariusz pęka z dumy!

Widok krowy nie jest raczej zaskoczeniem dla nikogo, nawet dla typowych "mieszczuchów". Niemal każdy wie jak wyglądają te zwierzęta. Są zazwyczaj dwukolorowe, biało-czarne lub biało-brązowe. Charakteryzują je nieregularne łaty. Krowa, która żyje w jednym z gospodarstw pod Szczecinkiem (woj. zachodniopomorskie), jest wyjątkowa, gdyż jest... w paski! Niektórzy mówią, że przypomina swoim wyglądem zebrę.

Właścicielem pasiastej jałówki jest Dariusz Sawka, rolnik z Dalęcina, który kupił ją, by powiększyć swoją hodowlę.

- Większość cielaczków, które kupuję, pochodzi od rolników z zewnątrz, którzy trzymają krowy, by były mleczne i sprzedają cielaczki, które są im zbyteczne - mówi "Super Expressowi" pan Dariusz. - Odkupuję je od nich do dalszego chowu.

Jałówka, którą rolnik z Dalęcina ostatnio nabył, ma dość niecodzienne umaszczenie. Zamiast charakterystycznych łat, jej ciało pokryte jest paskami.

- Jest nietypowa, bo nie do końca znane jest pochodzenie ojca tego cielaczka - tłumaczy pan Dariusz.

Matka jest rasy Brown Swiss, jednak nietypowe umaszczenie cielaka wskazuje, że może mieć domieszkę rasy Angus.

- Po krzyżówkach z Angusami takie przebarwienia wychodzą - podkreśla rolnik.

Chociaż pasiasta krowa jest dość rzadkim zjawiskiem, pan Dariusz nie był zaskoczony nietypowym umaszczeniem jałówki, gdyż wcześniej miał już do czynienia z podobnymi przypadkami. Kiedyś w jego gospodarstwie urodził się bardzo podobny cielak, który był krzyżówką krów razy Brown Swiss i Angus. Dodaje również, że pasiasta krowa nie będzie miała specjalnych względów w stadzie.

- U mnie wszystkie traktowane są jednakowo - zapewnia pan Dariusz.

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

Pytanie 1 z 10
Samica psa to: