Wesołe miasteczko

i

Autor: Pixabay Wesołe miasteczka w Mielnie pod lupą policji. Zdj. ilustracyjne.

Latem robią furorę. Policjanci i urzędnicy sprawdzili wesołe miasteczka w Mielnie

2022-07-01 8:37

Policja z pracownikami Urzędu Dozoru Technicznego sprawdziła mieleńskie wesołe miasteczka pod kątem bezpieczeństwa i zastrzeżeń nie miała. Turyści, możecie się kręcić do woli. To ważna informacja, ponieważ latem wesołe miasteczka i ich atrakcje cieszą się ogromną popularnością nie tylko w Mielnie, ale i innych nadmorskich kurortach.

Każdego lata mnóstwo wakacyjnych gości odwiedzających Mielno i pobliskie miejscowości przynajmniej raz decyduje się pójść na wesołe miasteczko. Jedni uwielbiają adrenalinę i nie straszne im młoty giganty obracające się wokół własnej osi i kolejki górskie, inni wolą karuzelę łańcuchową, a niektórzy z dziećmi jeżdżą na konikach. Na każdej z tych atrakcji może dojść do wypadku, jeśli urządzenia byłyby niesprawne lub nadzór nad nimi sprawowały nieodpowiedzialne osoby. Stąd policyjne kontrole.

Wesołe miasteczka pod lupą policji

Policjanci z Komisariatu Policji w Mielnie wspólnie z pracownikami Urzędu Dozoru Technicznego kontrolowali wesołe miasteczka w pasie nadmorskim na terenie powiatu koszalińskiego. - My badaliśmy trzeźwość osób obsługujących urządzenia, a pracownicy UDT sprawdzali stan techniczny urządzeń, w tym działanie układów sterowniczych i zabezpieczających, sprawdzali dzienniki konserwacji, protokoły pomiarów elektrycznych – mówi kom. Monika Kosiec, oficer prasowa koszalińskiej policji.  Kontrole nie wykazały żadnych zastrzeżeń. Policja zapowiada, że w sezonie letnim będą przeprowadzane systematycznie.

CZYTAJ TEŻ: Szef gangu skazany. Polak przerzucał imigrantów na Zachód

Sonda
Czy lubisz wesołe miasteczka?
Szymon Hołownia: Kaczyński pokazuje Polakom środkowy palec