Mielno: Napadli, pobili i okradli. Namierzył ich owczarek Nabat!

2021-06-22 8:40
Mielno: Napadli, pobili i okradli. Namierzył ich owczarek Nabat!
Autor: mat. policji Mielno: Napadli, pobili i okradli. Namierzył ich owczarek Nabat!

Zaatakowali przypadkowych przechodniów, zadali kilka ciosów i ukradli gotówkę. Długo jednak nie nacieszyli się wolnością. Czwórkę napastników wytropił Nabat - policyjny pies ze sławieńskiej komendy. Agresywni mężczyźni trafili do aresztu. Docelowo grozi im wieloletnie więzienie.

Do groźnego zdarzenia doszło w miniony weekend na ulicy Chrobrego w Mielnie. Pokrzywdzeni zostali niespodziewanie zaczepieni przez grupę czterech mężczyzn, którzy stali się agresywni. Doszło do szarpaniny. Napastnicy zadali swoim ofiarom kilka ciosów w okolice głowy, a następnie okradli. Ich łupem padło 550 złotych.

Czytaj też: Służby ruszyły na pomoc tonącemu. Zaskakujący finał akcji na plaży pod Kołobrzegiem

Pobici mężczyźni poinformowali o incydencie policję. Na miejsce zdarzenia skierowano m.in. policyjnego przewodnika z psem tropiącym. Owczarek Nabat podjął trop i doprowadził policjantów do miejsca, gdzie przebywali sprawcy rozboju. Mężczyźni zostali zatrzymani. Trójka z nich pochodziła z powiatu koszalińskiego w wieku 21, 19 i 18 lat. Czwarty to 35-letni mieszkaniec powiatu legnickiego.

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty rozboju. Wszyscy trafili do aresztu, gdzie spędzą co najmniej kolejne dwa miesiące. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

Czytaj też: Wzruszający napis na grobie okradzionego przez hieny [Rutkowski Story]

6 lat więzienia za zabicie ojca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE