Zabił ojca szpadlem i pojechał po piwo! Zaskakujący wyrok koszalińskiego sądu [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-06-21 15:58
6 lat więzienia za zabicie ojca szpadlem
Autor: Domin

Sąd Okręgowy w Koszalinie ogłosił wyrok dla 26-latka, który zabił swojego ojca, zadając mu śmiertelny cios szpadlem. Wyrok jest wyjątkowo zaskakujący, gdyż sąd nadzwyczajnie złagodził karę dla mężczyzny. Na jak długo Przemysław T. trafi za kratki? Na pewno nie będzie to tak długa odsiadka, jakiej wielu mogłoby się spodziewać. W jaki sposób sąd uzasadnił wyrok dla 26-letniego zabójcy?

Przypomnijmy, do dramatycznych zdarzeń doszło 10 lipca 2019 roku. Jerzy T. (+62 l.), emerytowany policjand z Białogardu pomagał swoim synom budować dom w Dębczynie (woj. zachodniopomorskie). Przemysław T. przyjechał do ojca na działkę rowerem. Wcześniej mężczyzna wypił piwo i palił marihuanę. Jerzy T. zrobił mu awanturę. Ojciec zamachnął się na syna szpadlem, jednak nie udało mu się. Upadł, a szpadel wypadł mu z rąk. Przemysław T. podniósł narzędzie i kilka razy uderzył nim ojca w głowę. Ciosy okazały się śmiertelne dla starszego mężczyzny.

Przemysław T. w panice zaczął przenosić zwłoki ojca. Próbował je przewieźć taczką i wsadzić do samochodu. Usiłował nawet je podpalić. W końcu przykrył je plandeką, wsiadł na rower i pojechał do sklepu po piwo. Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzut zabójstwa i trafił do aresztu.

Czytaj więcej: Tragedia w Dębczynie: Zabił ojca szpadlem i pojechał po piwo [ZDJĘCIA, WIDEO]

W listopadzie 2020 roku rozpoczął się proces Przemysława T., który trwał kilka miesięcy. W poniedziałek, 21 czerwca Sąd Okręgowy w Koszalinie ogłosił wyrok dla 26-latka. Okazało się, że sąd nadzwyczajnie złagodził karę dla mężczyzny i skazał go na 6 lat więzienia. Przypomnijmy, zgodnie z kodeksem karnym za zabójstwo grozi co najmniej 8 lat więzienia, 25 lat więzienia lub nawet dożywocie.

W uzasadnieniu wyroku, sędzia Robert Mąka stwierdził, że w czasie popełnienia czynu, Przemysław T. w stopniu znacznym miał ograniczoną zdolność kierowania swoim postępowaniem z powodu zakłóceń psychicznych. Dlatego wobec oskarżonego sąd zastosował nadzwyczajne złagodzenie kary, skazując go na 6 lat pozbawienia wolności. Nie znaleziono jednak wystarczających okoliczności, by zmienić kwalifikację czynu na zbrodnię popełnioną w afekcie, za co mogłoby grozić od 1 roku do 10 lat więzienia.

Wyrok nie jest prawomocny.

Czytaj też: Tragedia na Jeziorze Wielimie. Z wody wyciągnięto zwłoki mężczyzny

6 lat więzienia za zabicie ojca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE