Ognisko koronawirusa w ZUS w Koszalinie! Kolejni zakażeni urzędnicy [AKTUALNA SYTUACJA]

2020-06-01 9:23
Ognisko koronawirusa w ZUS w Koszalinie! Kolejni zakażeni urzędnicy [AKTUALNA SYTUACJA]
Autor: Google Maps Ognisko koronawirusa w ZUS w Koszalinie! Kolejni zakażeni urzędnicy [AKTUALNA SYTUACJA]

W sumie już osiem przypadków zachorowania na COVID-19 potwierdzono wśród pracowników koszalińskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dzisiaj urząd pracuje zdalnie, bezpośrednia obsługa interesantów jest wstrzymana.

Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w ZUS w Koszalinie wykryto w środę, 27 maja. Kwarantanną objęto wówczas dwie urzędniczki, z którymi zarażona pracowała w jednym pomieszczeniu.

W piątek i w weekend Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie poinformowała, że zakażenie wirusem SARS-CoV-2 wykryto u kolejnych pracowników koszalińskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Urząd jest od piątku zamknięty. Zgodnie z decyzją sanepidu, przeprowadzono dezynfekcję całego budynku i sali obsługi klientów.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Czy w Koszalinie łatwo zdać egzamin na prawo jazdy? Te informacje budzą GROZĘ! [STATYSTYKI, QUIZ]

Sprawy można załatwiać za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Czekają nich także konsultanci infolinii pod numerem 22 560 16 00.

Koszaliński sanepid przeprowadza dochodzenie epidemiologiczne. 

Do tej pory w Koszalinie i powiecie koszalińskim wykryto 157 przypadków zachorowania na COVID-19.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Syn Martyniuka bawił się w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE