Okłamał policjantów, niechcący wsypał kolegę. Nieoczekiwany zwrot akcji podczas interwencji w Szczecinku

i

Autor: mat. policji Okłamał policjantów, niechcący "wsypał" kolegę. Nieoczekiwany zwrot akcji podczas interwencji w Szczecinku

Kłąmstwo ma krótkie nogi

Okłamał policjantów, niechcący "wsypał" kolegę. Nieoczekiwany zwrot akcji podczas interwencji w Szczecinku

2022-08-11 13:10

To miała być interwencja, jakich wiele. Hałasujący mężczyźni po "kilku głębszych". Jednak w pewnym momencie sytuacja zupełnie innego obrotu, z powodu jednego z biesiadników, który postanowił okłamać policjantów i niechcący narobił mu kłopotów. Sam również poniesie konsekwencje.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 8 sierpnia. Policjanci ze szczecineckiej jednostki podjęli interwencję wobec grupy głośno zachowujących się mężczyzn. Jeden z biesiadników używał słów wulgarnych i spożywał alkohol.

- W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci wylegitymowali mężczyznę - mówi st.asp. Anna Matys ze szczecineckiej komendy. - Jak się później okazało mieszkaniec Białegostoku chciał przechytrzyć policjantów, dlatego też by uniknąć konsekwencji swojego zachowania podał dane swojego kolegi.

Czytaj też: Tragedia w Koszalinie. Rodzeństwo wypadło z okna. Jest wyrok dla matki

Mężczyzna nie spodziewał się jednak, że kolega jest poszukiwany przez organy ścigania celem odbycia kary pozbawienia wolności. Został więc zatrzymany i doprowadzony do jednostki. 34-latek myśląc, że ukrywając tożsamość przez policjantami uniknie w ten sposób kary za swoje zachowanie. Nie spodziewał się jednak, że będzie musiał odpowiadać za czyny swojego kolegi.

- W obawie przed surowymi konsekwencjami mężczyzna przyznał się do oszustwa i podał swoje prawdziwe dane - dodaje st.asp. Anna Matys. - Sprawca wykroczeń najprawdopodobniej zapomniał, że kłamstwo ma krótkie nóżki a policjanci w swoich systemach mają dostęp do elektronicznych dokumentów ze zdjęciami i prędzej czy później zastałby na nim złapany.

Policjanci ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 1100 zł.

Czytaj też: Chciał pokonać wpław Bałtyk, ale się nie udało. Bartłomiej Kubkowski przerwał swój wyczyn

QUIZ. Policyjny slang. Sprawdź, czy znasz te słowa! Odnajdziesz się wśród policjantów?

Pytanie 1 z 10
Klient szybko obrobiony i już na dołku - co to znaczy?
Zginęła dwójka dzieci. Matka usłyszała wyrok.