Pijany SZALENIEC na ulicach Kołobrzegu. Zatrzymali go przypadkowi świadkowie

i

Autor: mat. policji Pijany SZALENIEC na ulicach Kołobrzegu. Zatrzymali go przypadkowi świadkowie

Pijany SZALENIEC na ulicach Kołobrzegu. Zatrzymali go przypadkowi świadkowie [ZDJĘCIA]

2021-07-08 14:30

Gdyby nie reakcja przypadkowych świadków, szaleńcza jazda pijanego kierowcy mogłaby mieć tragiczne skutki. 31-latek wpadł z impetem na rondo, staranował znaki drogowe, wjechał na chodnik przy przejściu dla pieszych. To cud, że nikt nie pojawił się na jego drodze. Jak się okazało, jechał na "podwójnym gazie".

Do zdarzenia doszło w środę, w godzinach wieczornych. Trzech kierujących zauważyło na ulicach Kołobrzegu samochód marki Renault, który z impetem wjechał na rondo. Kierowca stracił panowanie nad samochodem, uszkodził dwa znaki i wjechał na chodnik przy przejściu dla pieszych. Niestety nie zatrzymał się i kontynuował dalszą jazdę.

Widząc to, świadkowie niezwłocznie ruszyli za nim w pościg i po chwili zmusili do zatrzymania, udaremniając mu dalszą drogę. Następnie powiadomili policję o całym zajściu i nie pozwolili, by prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący, uciekł z miejsca.

Czytaj też: Cieszyno: Tragiczny wypadek w lesie. Drzewo przygniotło mężczyznę

Przybyli we wskazane miejsce funkcjonariusze kołobrzeskiej drogówki przebadali kierującego, choć unosząca się silna woń alkoholu wskazywała na jedno. Okazało się, że 31-latek ma w organizmie ponad 1 promil alkoholu.

Nietrzeźwy kierujący odpowie przed sądem. Grożą mu wysokie kary grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet 2 lata więzienia.

Czytaj też: Zachodniopomorskie: Wypadek na krajowej "dziesiątce". Auto wpadło do rzeki

Kulisy wypadku w Jamnicy. Pijany kierowca zabił rodziców trójki dzieci! 37-latek nie chciał rozmawiać ze śledczymi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany