Policjanci zabezpieczyli podróbki o wartości 140 tysięcy złotych

2021-10-27 9:44
policja
Autor: KMP Przemyśl

Koszalińscy policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli podrobione akcesoria elektroniczne znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na ponad 140 tysięcy złotych.

Śledczy skontrolowali punkt handlowy na terenie Koszalina który prowadził sprzedaż stacjonarną oraz internetową elektronicznych akcesoriów. W ofercie znalazły się produkty oznaczone zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Akcesoria były sprzedawane jako oryginalne. Policjanci zabezpieczyli na miejscu ponad 500 sztuk słuchawek, ładowarek , kontrolerów renomowanych firm. Wartość tych podrobionych przedmiotów oszacowano na kwotę ponad 140 tysięcy złotych. Towar został zabezpieczony przez policjantów, a 35-letni właściciel usłyszy zarzuty.

Express Biedrzyckiej - Paweł Kowal: Rekonstrukcja rządu nie ma żadnego znaczenia

Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności, jednak w przypadku gdy sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa stałe źródło dochodu, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE