Przekroczył prędkość o 91 km/h! 27-letni pirat drogowy z Koszalina słono za to zapłaci

i

Autor: mat. policji Przekroczył prędkość o 91 km/h! 27-letni pirat drogowy z Koszalina słono za to zapłaci

Przekroczył prędkość o 91 km/h! 27-letni pirat drogowy z Koszalina słono za to zapłaci

2022-01-05 12:39

Nowy taryfikator mandatów sprawił, że wielu kierowców zdejmuje nogę z gazu. Wciąż jednak są tacy, którzy chcą na własnej skórze, a dokładniej kieszeni, przekonać się, czym grozi zbyt szybka jazda. Tak było w przypadku 27-latka z Koszalina, który przekroczył dozwoloną prędkość aż o 91 km/h. Będzie go to słono kosztowało.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 4 stycznia 2022 r. Policjanci koszalińskiej drogówki, podczas patrolu na ul. Gnieźnieńskiej, zatrzymali do kontroli kierowcę Forda, który przekroczył dozwoloną prędkość. 27-latek jechał z prędkością 141 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Oznacza to, że przekroczył dozwoloną prędkość niemal dwukrotnie, bo o 91 km/h.

Czytaj też: Kołobrzeg: Przejażdżka rowerami kosztowała ich tysiące!

Mężczyzna został ukarany już zgodnie z nowym taryfikatorem. 27-latek otrzymał mandat w wysokości 2500 zł. Na jego konto wpadło także 10 punków karnych. Dodatkowo mężczyzna stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Przypomnijmy, nowe przepisy weszły w życie 1 stycznia 2022 r. Dotyczą one m.in. zwiększenia wysokości grzywny nałożonej przez sąd - z 5 do 30 tysięcy złotych, a także mandatów wystawianych przez policjantów - z 500 do 5 tysięcy złotych. Więcej można zapłacić nie tylko za przekroczenie dozwolonej prędkości, ale także korzystanie z telefonu podczas jazdy czy nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Czytaj też: Nękał, groził, wysłał jej 300 SMSów! Kobieta ze Szczecina przeżyła piekło

Sonda
Czy wyższe mandaty poprawią bezpieczeństwo na drogach?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!