Przywiązał koledze telewizor do szyi i wyrzucił go przez okno. Odpowie za zabójstwo

2019-10-08 20:12 bs
Sąd
Autor: pixabay.com fot. qimono, CC0

Prokuratura Okręgowa w Słupsku skierowała do słupskiego sądu okręgowego akt oskarżenia przeciwko Piotrowi O. (lat 42) o dokonanie zabójstwa Jacka B. oraz o dokonanie szeregu innych przestępstw: kradzieży samochodu, prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości oraz wywierania groźbą wpływu na zeznania świadka.

Do zbrodni zabójstwa doszło w dniu 23 listopada 2018r. w jednym ze słupskich hoteli, kiedy to Piotr O. - jak twierdzi prokuratura - po pobiciu Jacka B. oraz po przywiązaniu telewizora kineskopowego kablem zasilającym do jego szyi wypchnął go z III piętra przez okno pokoju hotelowego na dziedziniec budynku.

W wyniku złamań kręgosłupa oraz złamania mostu klatki piersiowej i żeber mężczyzna ten zmarł następnego dnia po zdarzeniu w słupskim szpitalu.

Tłem dokonanego zabójstwa była rywalizacja o kobietę, która w chwili zdarzenia towarzyszyła Jackowi B. Zarówno oskarżony, ofiara przestępstwa oraz towarzysząca mu w chwili zdarzenia kobieta byli nietrzeźwi; wcześniej wszyscy wspólnie pili alkohol.

Z ustaleń śledztwa wynika także, iż Piotr O. po dokonaniu zabójstwa Jacka B. jeszcze tego samego dnia groził pobiciem towarzyszącej mu w dniu zdarzenia kobiecie w celu zmuszenia jej do złożenia zeznań, w których przedstawiłaby wersję wydarzeń dla niego korzystną, to jest pozwalającą mu uniknąć odpowiedzialności za śmierć mężczyzny.

Piotr O. został też oskarżony o prowadzenie w dniu zabójstwa samochodu osobowego Ford Focus, który wcześniej również tego samego dnia ukradł swojemu znajomemu w Krepie Słupskiej.

Prowadząc po ulicach Słupska skradziony samochód posiadał prawie 1,5 promila alkoholu we krwi. Z ustaleń śledztwa wynika również, iż samochód posłużył Piotrowi O. do ucieczki z miejsca dokonanego zabójstwa.

Piotr O. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się jedynie do prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości; do pozostałych zarzucanych mu przestępstw, w tym do dokonania zbrodni zabójstwa nie przyznał się.

Za zarzucaną Piotrowi O. zbrodnię zabójstwa grozi mu kara od 8 lat pozbawienia wolności, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności; za popełnienie pozostałych przestępstw grożą mu kary do 2 oraz do 5 lat pozbawienia wolności.