Samochód zderzył się z lokomotywą! Trzy osoby ranne w wypadku w Tucznie!

2020-06-01 19:06 bs
Samochód zderzył się z lokomotywą! Trzy osoby ranne w wypadku w Tucznie!
Autor: materiały prasowe Samochód zderzył się z lokomotywą! Trzy osoby ranne w wypadku w Tucznie!

Brak szczególnej ostrożności ze strony kierującego najprawdopodobniej był przyczyną zdarzenia, do którego doszło w weekend w Tucznie, gdzie samochód osobowy wjechał wprost pod jadącą lokomotywę. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych.

W sobotę około godziny 18.30, w miejscowości Tuczno, w powiecie wałeckim, doszło do zdarzenia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Jak wstępnie ustalili policjanci 43-letni kierujący pojazdem marki VW Caddy jadąc pd strony Mirosławca w stronę Człopy nie zachował szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do niestrzeżonego przejazdu kolejowego, nie stosując się do znaku „Stop” i wjechał wprost pod jadącą lokomotywę.

Lokomotywa uderzyła w bok volkswagena. 43- letni kierujący jak i jego dwie pasażerki trafiły z obrażenia ciała do szpitala w Wałczu.

Policjanci ostrzegają! Lokomotywa waży średnio 80 ton, kiedy maszynista zauważy pojazd na przejeździe, zwykle nie jest w stanie zapobiec zderzeniu. Zatrzymanie składu wchodzi w grę tylko przy minimalnej prędkości. Droga hamowania rozpędzonego pociągu to nawet dwa kilometry!

Przyczyną większości tego typu wypadków jest nieostrożność, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami, lekceważenie znaku „Stop” czy też wjeżdżanie na przejazd, gdy na sygnalizatorze pulsuje światło czerwone.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Dorota Gardias z FZZ: Ludzie mają dość, wyjdą na ulice [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.