ŚMIERĆ księdza z Koszalina. Apelują o PRZELEWY. Wiemy, na co mają iść pieniądze

2020-01-15 11:58 bs/DOMIN
Pojawił się apel, by na pogrzeb księdza Wojciecha Wójtowicza nie kupować kwiatów, a dokonywać datki na rzecz Domu Samotnej Matki w Koszalinie.
Autor: ks. Wojciech Parfianowicz / Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska Pojawił się apel, by na pogrzeb księdza Wojciecha Wójtowicza nie kupować kwiatów, a dokonywać datki na rzecz Domu Samotnej Matki w Koszalinie.

Ksiądz Wojciech Wójtowicz, rektor koszalińskiego seminarium zginął tragicznie w poniedziałek, w wypadku samochodowym pod Polanowem. Jego śmierć wstrząsnęła wszystkimi, którzy związani są z Kościołem. Wspominają go między innymi Szymon Hołownia czy Tomasz Terlikowski. Pogrzeb księdza odbędzie się w poniedziałek. W związku z tą smutną uroczystością pojawił się apel.

Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie zginął tragicznie w wypadku pod Polanowem 13 stycznia. Przed jego samochód wyskoczyła sarna. Próbował ją ominąć, niestety rozbił się na drzewie. Ksiądz Wojciech Wójtowicz zginął na miejscu.

Pogrzeb księdza odbędzie się w piątek, 17 stycznia w Miastku, gdzie spoczywa jego ojciec. 

Gość Niedzielny informuje, że w związku z pogrzebem pojawił się apel absolwentów Duszpasterstwa Akademickiego. Proszą, by zamiast kupować wiązanki na pogrzeb ks. Wojciecha Wójtowicza, wpłacać datki na konto Domu Samotnej Matki w Koszalinie.

NUMER KONTA: 59 1020 2791 0000 7502 0234 4943 z dopiskiem NA DOM SAMOTNEJ MATKI

Ksiądz Wójtowicz był bowiem bardzo związany z tym miejscem i mocno angażował się w pomoc samotnym kobietom.

Przypomnijmy, że Dom Samotnej Matki w Koszalinie został zdewastowany przez nieznanych sprawców tuż po tym jak w budynku zakończył się remont. Wandale nie tylko połamali i zniszczyli wszystko co tylko się dało, ale także zalali kilka pięter wodą.