Tragiczna śmierć księdza pod Koszalinem. Diecezja w żałobie po ks. Wojciechu Wójtowiczu [NOWE FAKTY]

2020-01-14 13:43 bs
W tragicznych okolicznościach zginął ks. Wojciech Wójtowicz z Koszalina
Autor: red W tragicznych okolicznościach zginął ks. Wojciech Wójtowicz z Koszalina

To strata dla Kościoła w Polsce – napisał na Twitterze abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski po tragicznej śmierci ks. Wojciecha Wójtowicza, rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie.

Ks. Wojciech Wójtowicz, rektor koszalińskiego seminarium, przewodniczący Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych, zginął 13 stycznia wieczorem w wypadku samochodowym. Miał 44 lata.

„Modlę się za śp. ks. Wojciecha Wójtowicza. Łączę się w bólu z rodziną, Diecezją Koszalińsko-Kołobrzeską i Konferencją Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych, której był przewodniczącym. To strata dla Kościoła w Polsce.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie” – napisał abp Stanisław Gądecki na Twitterze.

W związku w holu głównym Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie we wtorek 14 stycznia od godz. 15 wystawiona będzie księga kondolencyjna. 

Bp Edward Dajczak wyznaczył pełniącym obowiązki rektora Wyższego Seminarium Duchownego. Został nim do czasu wyłonienia nowego rektora, ks. dr Jarosław Kwiecień, który w seminarium jest wykładowcą oraz prefektem od 9 lat.