Tragiczna śmierć księdza pod Koszalinem. Kim był ks. dr Wojciech Wójtowicz

2020-01-14 9:49 bs
Ks. dr Wojciech Wójtowicz zginął w wypadku pod Koszalinem
Autor: materiały prasowe Ks. dr Wojciech Wójtowicz zginął w wypadku pod Koszalinem

Koszalin pogrążony jest w żałobie. Śmierć ks. Wojciecha Wójtowicza wstrząsnęła całym regionem. - Rektor naszego seminarium zginął tragicznie w wypadku samochodowym pod Polanowem 13 stycznia. Prosimy o modlitwę w intencji naszego Księdza - czytamy na stronie Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie.

Ks. dr Wojciech Wójtowicz urodził się 3 grudnia 1976 roku w Miastku. Święcenia prezbiteratu przyjął 2 czerwca 2001 roku.

Jako wikariusz pracował w parafii pw. św. Kazimierza w Koszalinie. Po trzech latach posługi został przez biskupa oddelegowany na studia teologiczne na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. Ukończył je pracą doktorską w roku 2010.

Po powrocie ze studiów był m.in. duszpasterzem akademickim w Koszalinie oraz wykładowcą teologii fundamentalnej w diecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym. 1 lipca 2013 roku został jego rektorem. Wykładał także w Instytucie Teologicznym w Koszalinie.

Zmarły kapłan był cenionym rekolekcjonistą, kierownikiem duchowym i teologiem.

We wrześniu 2017 roku ks. dr Wojciech Wójtowicz został wybrany na przewodniczącego Konferencji Rektorów Wyższych Seminarium Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych.