Tragiczna ŚMIERĆ młodego księdza! Nie żyje rektor Wyższego Seminarium Duchownego [ZDJĘCIA]

2020-01-13 21:15 PT, DOMIN

Nie żyje ks. dr Wojciech Wójtowicz, przewodniczący Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych. Jak informuje Gość Niedzielny, 44-letni kapłan zginął w poniedziałek (13 stycznia) w strasznym wypadku samochodowym nieopodal Koszalina.

Jak czytamy na stronie internetowej katolickiego tygodnika, do tragedii doszło wieczorem na drodze wojewódzkiej nr 206. Ks. dr Wojciech Wójtowicz stracił życie w koszmarnym wypadku między Polanowem a Nacławiem.

O śmierci ks. dr. Wojciecha Wójtowicza dla Gościa Niedzielnego wypowiedział się bp Edward Dajczak:

Dotarła do nas tragiczna wiadomość o śmierci ks. Wojciecha Wójtowicza. Zginął człowiek, który był dla diecezji kimś więcej niż rektorem seminarium. Teologicznie, osobowościowo i pod każdym innym względem, był księdzem niezwykłej wartości. Boli nas bardzo ta śmierć, która przyszła o wiele za wcześnie. Ufamy jednak, że jego życie w Bogu, którego głosił z taką determinacją i pięknem słowa, będzie szczęśliwe. Niech odpoczywa w pokoju. Modlę się także za mamę śp. Księdza Rektora, za rodzeństwo i wszystkich jego bliskich.

Zakazany kult Santa Muerte. Dlaczego Watykan zabronił czcić Świętą Śmierć?

Urodzony w Miastku kapłan przyjął święcenia prezbiteriatu w 2001 roku. Trzy lata później biskup wysłał go na studia teologiczne do Rzymu, gdzie w 2010 roku ks. Wojciech Wójtowicz obronił pracę doktorską na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim. Po powrocie do kraju młody kapłan był duszpasterzem akademickim w Koszalinie, a także wykładowcą teologii fundamentalnej w diecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym. W 2013 roku został rektorem tej instytucji. Od września 2017 roku ks. dr Wojciech Wójtowicz był przewodniczącym Konferencji Rektorów Wyższych Seminarium Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych.

Zdjęcia z miejsca tragicznego wypadku znajdziesz w galerii u góry artykułu.