Koszalin: Policja ostrzega. "Przedstawia się jako funkcjonariusz Andrzej Szymański"

2020-01-10 12:46 bs
Oszuści w Koszalinie podają się za policjantów i próbują wyłudzić pieniądze.
Autor: pixabay Oszuści w Koszalinie podają się za policjantów i próbują wyłudzić pieniądze.

Po raz kolejny przestępcy podając się za fałszywych policjantów próbują oszukać – tym razem pracowników lub właścicieli biur rachunkowych. Mundurowi ostrzegają i apelują o wzmożoną czujność.

Funkcjonariusze z Koszalina otrzymali kilka zgłoszeń, że mężczyzna podający się za policjanta próbował oszukać i wyłudzić pieniądze dzwoniąc na numery biur rachunkowych.

Schemat działania sprawców w każdym przypadku był podobny. Na telefon stacjonarny dzwoni mężczyzna, który przedstawia się jako funkcjonariusz Andrzej Szymański.

Informuje, że oszuści będą próbowali ukraść pieniądze z firmowego konta bankowego, dlatego pracownicy w celu weryfikacji muszą podać numer konta firmowego, a następnie dokonać przelewu na wskazane przez niego bezpieczne konto.

W tym momencie wszystkie osoby, które poinformowały o nielegalnym procederze oficera dyżurnego koszalińskiej komendy rozłączały się i nie kontynuowały rozmowy.

Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie żadnych pieniędzy.

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformujmy policję, korzystając z numeru alarmowego 112. Nie obawiajmy się, że alarm może okazać się fałszywy.