Śmierdzący problem i ogromne utrudnienia. 20 ton gnojowicy wylało się na drogę w Złocieńcu [ZDJĘCIA]

2022-01-10 11:41
20 ton gnojowicy wylało się na drogę w Złocieńcu
Autor: Łukasz Sołtys / Reprodukcja Domin 20 ton gnojowicy wylało się na drogę w Złocieńcu

Z ogromnymi niedogodnościami i poważnymi utrudnieniami muszą liczyć się mieszkańcy Złocieńca (woj. zachodniopomorskie). Na ulicy Drawskiej, w ciągu drogi krajowej nr 20 doszło do niecodziennego zdarzenia. Z rozszczelnionej cysterny wylało się na jezdnię około 20 ton gnojowicy. Droga jest zanieczyszczona śmierdzącymi nieczystościami na odcinku 200 metrów.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 10 stycznia, w godzinach porannych. W cysternie niespodziewanie otworzyła się klapa i cała zawartość wylała się na drogę.

- O godz. 10:15 zostaliśmy wezwani na ulicę Drawską - informuje w rozmowie z "Super Expressem" Mateusz Waszczyk ze straży pożarnej w Drawsku Pomorskim. - Nastąpiła awaria klapy do zrzutu nieczystości.

Jak się okazało, ładunek był przewożony spod Łobza do biogazowni w Złocieńcu. Niestety nie dotarł do celu. Cała zawartość cysterny rozlała się na odcinku około 200 metrów drogi.

Czytaj też: Zaginął 23-letni Marcel z Kołobrzegu. Widzieliście go?

- Sytuacja jest nadzwyczajna - dodaje Mateusz Waszczyk. - Pomagamy zarządcy w uprzątnięciu nieczystości.

Do czasu przywrócenia sytuacji do normy, policja wyznaczyła objazd przez Lubieszewo. Kierowca, który przewoził gnojowicę, poniósł już konsekwencje.

- Kierowca MAN-a w niewłaściwy sposób zabezpieczył ładunek przed przemieszczaniem - mówi Karolina Żych z drawskiej policji. - Został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Droga, na której doszło do zdarzenia, jest fragmentem DK20. Może być zamknięta przez co najmniej dwie godziny.

Czytaj też: Wyłudził pieniądze. Szuka go kołobrzeska policja [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej?
Wyłudził pieniądze. Szuka go kołobrzeska policja
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE