20 ton gnojowicy wylało się na drogę w Złocieńcu

i

Autor: Łukasz Sołtys / Reprodukcja Domin 20 ton gnojowicy wylało się na drogę w Złocieńcu

Śmierdzący problem i ogromne utrudnienia. 20 ton gnojowicy wylało się na drogę w Złocieńcu [ZDJĘCIA]

Z ogromnymi niedogodnościami i poważnymi utrudnieniami muszą liczyć się mieszkańcy Złocieńca (woj. zachodniopomorskie). Na ulicy Drawskiej, w ciągu drogi krajowej nr 20 doszło do niecodziennego zdarzenia. Z rozszczelnionej cysterny wylało się na jezdnię około 20 ton gnojowicy. Droga jest zanieczyszczona śmierdzącymi nieczystościami na odcinku 200 metrów.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 10 stycznia, w godzinach porannych. W cysternie niespodziewanie otworzyła się klapa i cała zawartość wylała się na drogę.

- O godz. 10:15 zostaliśmy wezwani na ulicę Drawską - informuje w rozmowie z "Super Expressem" Mateusz Waszczyk ze straży pożarnej w Drawsku Pomorskim. - Nastąpiła awaria klapy do zrzutu nieczystości.

Jak się okazało, ładunek był przewożony spod Łobza do biogazowni w Złocieńcu. Niestety nie dotarł do celu. Cała zawartość cysterny rozlała się na odcinku około 200 metrów drogi.

Czytaj też: Zaginął 23-letni Marcel z Kołobrzegu. Widzieliście go?

- Sytuacja jest nadzwyczajna - dodaje Mateusz Waszczyk. - Pomagamy zarządcy w uprzątnięciu nieczystości.

Do czasu przywrócenia sytuacji do normy, policja wyznaczyła objazd przez Lubieszewo. Kierowca, który przewoził gnojowicę, poniósł już konsekwencje.

- Kierowca MAN-a w niewłaściwy sposób zabezpieczył ładunek przed przemieszczaniem - mówi Karolina Żych z drawskiej policji. - Został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Droga, na której doszło do zdarzenia, jest fragmentem DK20. Może być zamknięta przez co najmniej dwie godziny.

Czytaj też: Wyłudził pieniądze. Szuka go kołobrzeska policja [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej?
Wyłudził pieniądze. Szuka go kołobrzeska policja