Wyłudził pieniądze. Szuka go kołobrzeska policja [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-01-10 9:20
Wyłudził pieniądze. Szuka go kołobrzeska policja
Autor: mat. policji Wyłudził pieniądze. Szuka go kołobrzeska policja

Zamieścił ogłoszenie na portalu aukcyjnym, jednak transakcja zakończyła się utratą pieniędzy przez klientkę. Policjanci wiedzą już jak wygląda oszust, jednak pozostaje on wciąż nieuchwytny. Wszyscy, którzy go rozpoznają, proszeni są o kontakt z komendą w Kołobrzegu.

Do zdarzenia doszło w sierpniu 2021 roku. Do kołobrzeskiej komendy zgłosiła się poszkodowana kobieta, która została oszukana za pośrednictwem internetowego portalu aukcyjnego i straciła w ten sposób 1500 złotych. Jak informuje policja, oszust doprowadził mieszkankę Kołobrzegu do niekorzystnego rozporządzenia w/w kwotą pieniędzy uprzednio wprowadzając ją w błąd co do chęci zakupu wystawionego przez nią przedmiotu na portalu aukcyjnym. Krótko mówiąc, mężczyzna w podstępny sposób uzyskał dane i dostęp do karty płatniczej swojej "klientki", a następnie wypłacił z jej konta pieniądze w jednym w bankomatu w Gdyni. Całą sytuację zarejestrowały kamery monitoringu. Policja opublikowała wizerunek sprawcy.

Czytaj też: Przekroczył prędkość o 91 km/h! 27-letni pirat drogowy z Koszalina słono za to zapłaci

Ciąg dalszy pod galerią zdjęć

Wszystkich którzy rozpoznają mężczyznę, którego nagrały kamery monitoringu na miejscu zdarzenia, policjanci proszą o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kołobrzegu pod nr tel. – 47 78 46 511 lub 47 78 46 512 lub innymi jednostkami na terenie kraju.

Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą internetowego oszustwa?
Wyłudził pieniądze. Szuka go kołobrzeska policja
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE