Wyłudził pieniądze. Szuka go kołobrzeska policja

i

Autor: mat. policji Wyłudził pieniądze. Szuka go kołobrzeska policja

Wyłudził pieniądze. Szuka go kołobrzeska policja [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-01-10 9:20

Zamieścił ogłoszenie na portalu aukcyjnym, jednak transakcja zakończyła się utratą pieniędzy przez klientkę. Policjanci wiedzą już jak wygląda oszust, jednak pozostaje on wciąż nieuchwytny. Wszyscy, którzy go rozpoznają, proszeni są o kontakt z komendą w Kołobrzegu.

Do zdarzenia doszło w sierpniu 2021 roku. Do kołobrzeskiej komendy zgłosiła się poszkodowana kobieta, która została oszukana za pośrednictwem internetowego portalu aukcyjnego i straciła w ten sposób 1500 złotych. Jak informuje policja, oszust doprowadził mieszkankę Kołobrzegu do niekorzystnego rozporządzenia w/w kwotą pieniędzy uprzednio wprowadzając ją w błąd co do chęci zakupu wystawionego przez nią przedmiotu na portalu aukcyjnym. Krótko mówiąc, mężczyzna w podstępny sposób uzyskał dane i dostęp do karty płatniczej swojej "klientki", a następnie wypłacił z jej konta pieniądze w jednym w bankomatu w Gdyni. Całą sytuację zarejestrowały kamery monitoringu. Policja opublikowała wizerunek sprawcy.

Czytaj też: Przekroczył prędkość o 91 km/h! 27-letni pirat drogowy z Koszalina słono za to zapłaci

Ciąg dalszy pod galerią zdjęć

Wszystkich którzy rozpoznają mężczyznę, którego nagrały kamery monitoringu na miejscu zdarzenia, policjanci proszą o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kołobrzegu pod nr tel. – 47 78 46 511 lub 47 78 46 512 lub innymi jednostkami na terenie kraju.

Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą internetowego oszustwa?
Wyłudził pieniądze. Szuka go kołobrzeska policja