SPEED w Szczecinku bez litości dla piratów. Już 267 wystawionych mandatów [ZDJĘCIA]

2019-10-05 16:02

Drogówka ze Szczecinka podsumowała dwa miesiące działań nowym, nieoznakowanym radiowozem. Szybkie i zdecydowane reagowanie funkcjonariuszy na agresję i brawurę na drodze widać już od pierwszych dni działalności szczecineckiej grupy SPEED.

Prędkość – to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych w całej Polsce zostały powołane specjalne grupy o nazwie "SPEED" – również w Szczecinku.

Tylko ostatnie dwa miesiące to namierzenie 202 kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Policjanci stwierdzili blisko 106 innych wykroczeń popełnionych przez kierujących. W trakcie działań nałożono 267 mandatów karnych, 39 razy zastosowano pouczenia, a w 3 przypadkach skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze zatrzymali również 5 dowodów rejestracyjnych - podaje asp. Anna Matys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku.

Nasi Partnerzy polecają