Szczecinek. Uciekał przed policją, ale skończył fatalnie. Pies okazał się dla niego pechowy

2021-01-26 15:06 Bogdan Stech
Szczecinek. Uciekał przed policją, ale skończył fatalnie. Pies okazał się dla niego pechowy
Autor: materiały prasowe

Kierujący mazdą nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe nadawane przez policyjny radiowóz. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Jak się okazało uciekał, bo posiadał sądowy zakaz poruszania się wszelkimi pojazdami. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wracający ze Szczecinka patrol policji zauważył w miejscowości Jeleń pojazd marki Mazda. Za kierownicą rozpoznali znanego im 35-latka, który miał sądowy zakaz poruszania się wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Chcąc to zweryfikować policjanci włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne. Kierujący zignorował je i przyśpieszył rozpoczynając ucieczkę w kierunku Szczecinka.

Na drodze prowadzącej do miejscowości Grabno kierujący mazdą gwałtownie zahamował a jego pojazd zatrzymał się na drzewie. Od tego momentu 35-latek opuścił swój pojazd i ukrył się w lesie.

Na miejscu zdarzenia pojawił się przewodnik psa służbowego i policjanci z grupy dochodzeniowo - śledczej. W trakcie zabezpieczania miejsca zdarzenia 35 -latek został zatrzymany i doprowadzony do szczecineckiej komendy.

Za popełnione przestępstwa oraz wykroczenia, których dopuścił się podczas ucieczki mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

W tym miejscu zaczynali najwięksi giganci polskiego handlu. Dziś obraca się w gruz