Wałcz: 2-letni chłopczyk stał na parapecie na trzecim piętrze. Zrobił to kolejny raz!

Pozostawiony bez opieki dwulatek znów to zrobił! To naprawdę cud, że nie doszło do tragedii. Mały chłopczyk stał na parapecie okna na trzecim piętrze bloku na Osiedlu Tysiąclecia w Wałczu (woj. zachodniopomorskie). Niemal identyczna sytuacja miała miejsce kilka tygodni temu.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 9 listopada, około godz. 11:00. Świadkowie zauważyli dziecko stojące na parapecie okna na trzecim piętrze czteropiętrowego bloku na Osiedlu Tysiąclecia. Natychmiast powiadomili policję.

- Policjanci weszli do mieszkania. Na miejscu zastali ojca 2-letniego chłopca i 3-letnią dziewczynkę - mówi w rozmowie z "Super Expressem" asp. Beata Budzyń z policji w Wałczu. - Mężczyzna tłumaczył, że zasnął. Matki w tym czasie nie było w domu.

Czytaj też: Nie żyje wnuk Henryka Sienkiewicza. Był znanym etnografem i ojcem byłego ministra

Po zbadaniu alkomatem okazało się, że był nietrzeźwy.

- Mężczyzna miał półtora promila alkoholu w organizmie - potwierdza rzeczniczka wałeckiej policji.

Jeszcze w środę ma usłyszeć zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi mu za to kara do 3 lat więzienia.

Sprawą zajął się również Sąd Rodzinny w Wałczu, który zdecydował o tymczasowym odebraniu dzieci i umieszczenia ich w pieczy zastępczej do czasu rozstrzygnięcia sądowego.

Przypomnijmy, do niemal identycznej sytuacji doszło kilka tygodni temu. 14 października, ten sam dwulatek wykorzystał chwilę nieuwagi swojej mamy i wyszedł na parapet. Kobieta była trzeźwa. W tym samym czasie w mieszkaniu była również o rok starsza siostra chłopca.

Czytaj więcej: Wałcz. 2-letni chłopczyk stał na parapecie na trzecim piętrze! Co tam się stało?!

Sonda
Czy oddałbyś/oddałabyś dziecko do przedszkola, gdybyś nie musiał/a?
Wałcz. Dwuletni chłopiec stał na parapecie na trzecim piętrze!