Pod terenowym mercedesem załamał się lód

i

Autor: Domin Pod terenowym autem załamał się lód

Wjechali terenowym autem na lód. Totalna głupota! Na co oni liczyli?! [ZDJĘCIA]

Chcieli się popisać, przeżyli chwile grozy. Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy i pasażera terenowego mercedesa mogło skończyć się tragedią. Gdy wjechali na zamarznięte jezioro, niespodziewanie zapadł się pod nimi lód. Interweniowali strażacy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 27 grudnia, przed godziną 16:00. Po zamarzniętym jeziorze Wielimie, w miejscowości Gwda Wielka pod Szczecinkiem (woj. zachodniopomorskie) jeździł terenowy mercedes. Nie wiadomo, czy chcieli sobie skrócić drogę, czy popisać się umiejętnościami jazdy po zamarzniętym akwenie. Finał okazał się jednak odwrotny do zamierzonego.

Czytaj też: Kołobrzeg. Pijacki rajd zakończył na piaskarce. Grozi mu więzienie

Ciąg dalszy pod galerią zdjęć

Gdy pojazd znajdował się kilkanaście metrów od brzegu, tafla lodu załamała się pod jego ciężarem. Auto znalazło się w wodzie, a osoby w nim przebywające - w niebezpiecznej pułapce. Na szczęście jezioro w tym miejscu jest dość płytkie, więc samochód zanurzył się na głębokość zaledwie kilkudziesięciu centymetrów. Pomoc została wezwana po około godzinie. Na miejsce przyjechały dwa zastępy z JRG Szczecinek, OSP Gwda Wielka oraz policja.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie i udaliśmy się na miejsce - potwierdza w rozmowie z "Super Expressem kpt. Mirosław Śledź, oficer prasowy PSP w Szczecinku. - Strażacy ustalili, że nie ma zagrożenia zdrowia i życia.

Po przyjeździe strażaków osoby przebywające w samochodzie, zostały odstawione na brzeg.

- Po stwierdzeniu, że nie ma zagrożenia, ograniczyliśmy się do zabezpieczenia terenu i jego oświetlenia - dodaje kpt. Śledź.

Sprawą zajęła się również policja. Nieodpowiedzialny kierowca, za wjechanie na zamarznięty zbiornik, poniósł konsekwencje.

- 23-letni mieszkaniec Szczecinka został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych - potwierdza asp. Anna Matys ze szczecineckiej policji.

W ostatnich dniach temperatura spadła nawet do dwucyfrowych wartości poniżej zera, co mogłoby wskazywać, że lód na jeziorze jest bardzo gruby i wytrzyma kilkutonowy ciężar. Nic bardziej mylnego. Takie błędne przekonanie każdego roku doprowadza do wielu niebezpiecznych sytuacji, a często również tragedii. Strażacy nieustannie apelują, by nie wchodzić na skute lodem zbiorniki wodne, gdyż może to mieć fatalne skutki.

Czytaj też: Zachodniopomorskie: Takich mrozów dawno nie było! Termometry wskazały poniżej minus 20 stopni!

Sonda
Czy wjeżdżałeś kiedykolwiek samochodem na zamarznięte jezioro?
Strażacy rozkuli ścianę, żeby uratować kotkę. Gdyby nie brawurowa akcja, Zosia umarłaby w męczarniach.
Nasi Partnerzy polecają