WOŚP 2020. Wielkie serce Pomorza Środkowego. Wiemy, jakie kwoty zebrano w Koszalinie, Kołobrzegu i Szczecinku

2020-01-13 19:21 bs

Wiatr w żagle - takie było tegoroczne hasło 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A finał WOŚP 2020 miał siłę nie wiatru, ale huraganu! Wciąż trwa liczenie ogólnej kwoty, ale wiemy już, że padnie rekord. Pobity on został również w regionie koszalińskim. W każdym z miast po przeliczeniu okazywało się, że zebrano rekordowe kwoty!

- Ile zebraliśmy? Mamy 251 357,76 zł - informują przedstawiciele sztabu WOŚP 2020 w Koszalinie.

Kołobrzeski sztab WOŚP 2020 zebrał 226.926,47 zł!

Ale to nie koniec. Wciąż trwa jeszcze liczenie obcej waluty. Trwają także aukcje. Już możemy więc stwierdzić, ze kwota zbiórki w Kołobrzegu będzie większa. W Szczecinku do puszek kwestujących trafiło  121 tys. zł! 

Dobre wiadomości napływają także ze Sławna. To już pewne! 28. Finał WOŚP w Sławnie po raz kolejny okazał się rekordowy i wyjątkowy! Zebrano łącznie 63.084,87 zł!

Wielka radość w Drawsku Pomorskim. - Trudno wymienić wszystkich, którzy włączyli się w to wydarzenie, ale są to dziesiątki ludzi, firm i instytucji. Najważniejsze jest to, że wspólnie uzbieraliśmy aż 35 179 zł- mówią przedstawiciele orkiestry w Drawsku.

W Świdwinie zebrano 30 216,73 zł, ponad 45 tys. zł w Darłowie, 58.232,25 zł w Białogardzie.

W Mielnie morsy wsparły 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wspólna kąpiel w zimnym Bałtyku przyciągnęła rzeszę widzów, a ci którzy odważyli się zamoczyć mogli liczyć na profesjonalną pomoc zimnolubnych.

Podczas mieleńskiego finału nie zabrakło także występów artystycznych, parady zabytkowych pojazdów oraz pokazów ochotniczej straży pożarnej.

W średniowiecznej zbroi, z mieczem przy boku lub łukiem – również koszalińska kompania rycerska po raz kolejny wsparła WOŚP. W gildii rycerskiej można było postrzelać z łuku, spróbować fechtunku a na sympatyków nowocześniejszej broni czekała grupa odtwarzająca żołnierzy polskiej i amerykańskiej armii. 

28 finał WOŚP w Koszalinie zakończył się o godz. 20 na rynku staromiejskim światełkiem do nieba. Gwiazdą wieczoru był zespół Big Day.