Zuchwała kradzież pod Darłowem. Nieznani sprawcy ukradli wóz strażacki!

i

Autor: KW PSP Szczecin Zuchwała kradzież pod Darłowem. Nieznani sprawcy ukradli wóz strażacki!

Kradzież wozu strażackiego

Wóz strażacki znalazł się w lesie! Drogi sprzęt wrócił do jednostki

2023-02-04 12:15

Miał służyć ratowaniu życia, padł łupem złodziei. Nieznani sprawcy ukradli samochód służący strażakom z OSP w Bukowie Morskim (woj. zachodniopomorskie) i sprzęt strażacki. Na szczęście po krótkich poszukiwaniach, wóz i sprzęt udało się odnaleźć.

Kradzież wozu strażackiego. Pojazd odnaleziono w lesie

Do kradzieży doszło w piątek (3 lutego). Około godz. 17:00 jeden ze strażaków zauważył, że w remizie w Bukowie Morskim doszło do kradzieży. - Kierowca przyszedł do remizy i zobaczył, że doszło do włamania - relacjonuje w rozmowie z"Super Expressem" Piotr Słupski, komendant gminny OSP w Darłowie. - Sprawę zgłoszono natychmiast na policję.

Okazało się, że z remizy zniknął samochód strażacki marki Fiat Ducato, a także sprzęt, który znajdował się zarówno w pojeździe jak i w remizie - m.in. dwa agregaty prądotwórcze, pompy, pilarka do drewna, a także przenośne radiostacje, a nawet mundury i hełmy strażackie. Wartość skradzionego sprzętu szacowana jest na około 300 tysięcy złotych.

Niedługo po zgłoszeniu, policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie udało się odnaleźć zaginiony sprzęt. Anonimowa osoba podała miejsce, gdzie znajduje się skradziony pojazd. Policjanci udali się we wskazane miejsce i potwierdzili, że znajduje się tam pojazd. Wóz stał w lesie.

CZYTAJ TEŻ: Granat w komisariacie policji w Chojnie! Pilna ewakuacja kilkudziesięciu osób

Sonda
Czy zostałeś kiedyś okradziony?
Złodzieje robią, co chcą. Znów okradli wysiedloną kamienicę na Kamionku. Mieszkańcy załamują ręce
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany