Zuchwała kradzież pod Darłowem. Nieznani sprawcy ukradli wóz strażacki!

i

Autor: KW PSP Szczecin Zuchwała kradzież pod Darłowem. Nieznani sprawcy ukradli wóz strażacki!

Strażacy proszą o pomoc

Zuchwała kradzież pod Darłowem. Nieznani sprawcy ukradli wóz strażacki!

Miał służyć ratowaniu życia, padł łupem złodziei. Nieznani sprawcy ukradli samochód służący strażakom z OSP w Bukowie Morskim (woj. zachodniopomorskie) i sprzęt strażacki. Osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu skradzionego pojazdu i ustaleniu sprawców, proszone są o pilny kontakt.

Do zuchwałej kradzieży doszło w piątek, 3 lutego, późnym popołudniem. Około godz. 17:00 jeden ze strażaków zauważył, że w remizie w Bukowie Morskim doszło do kradzieży

- Kierowca przyszedł do remizy i zobaczył, że doszło do włamania - relacjonuje "Super Expressowi" komendant gminny OSP w Darłowie, Piotr Słupski. - Sprawę zgłoszono natychmiast na policję.

Okazało się, że z remizy zniknął samochód strażacki marki Fiat Ducato, a także sprzęt, który znajdował się zarówno w pojeździe jak i w remizie - m.in. dwa agregaty prądotwórcze, pompy, pilarka do drewna, a także przenośne radiostacje, a nawet mundury i hełmy strażackie!

- Na miejscu pracują technicy policyjni, zaangażowano także psa tropiącego, jednak bez skutku - dodaje Piotr Słupski. - Wartość skradzionego sprzętu szacowana jest na około 300 tysięcy złotych.

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje, które mogłyby okazać się pomocne w odzyskaniu skradzionego sprzętu i ujęciu sprawcy proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 609 750 328 lub z komisariatem w Darłowie 477 843 311 bądź pod numerem alarmowym 112.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedykolwiek świadkiem kradzieży?
Strażacy uratowali malutką sarenkę z siatki

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki