Wyciek gazu w Sianowie usunięty. Mieszkańcy mogą wrócić do domów

2022-01-19 18:54
Wyciek gazu w Sianowie usunięty. Mieszkańcy mogą wrócić do domów
Autor: PhotoMIX-Company / CC0 / pixabay.com Wyciek gazu w Sianowie usunięty. Mieszkańcy mogą wrócić do domów

Po kilku godzinach udało się usunąć awarię gazociągu, do której doszło w środę, 19 stycznia, w godzinach popołudniowych w Sianowie (woj. zachodniopomorskie). Konieczna była ewakuacja około 500 osób. Wszyscy mogą już bezpiecznie wrócić do swoich domów.

Do zdarzenia doszło przed godz. 14:00, podczas prac remontowych na ul. Dębowej. Uszkodzenie rurociągu spowodowało intensywny wyciek gazu. Istniało realne zagrożenie dla mieszkańców okolicznych budynków. Ewakuowano około 500 osób, które znalazły schronienie w Szkole Podstawowej nr 2 i klubie seniora. Wskutek awarii na szczęście nikt nie ucierpiał.

Czytaj więcej: Potężny wyciek gazu na osiedlu w Sianowie. Ewakuowano prawie 500 osób!

O usunięciu awarii poinformowały późnym popołudniem w mediach społecznościowych władze gminy. Do przywrócenia pełnej sprawności sieci gazowniczej będzie trzeba zaczekać jeszcze kilka godzin. Usunięcie skutków awarii planowane jest między godz. 22:00 i 23:00.

Czytaj też: Deweloperski absurd w Kołobrzegu. Mieszkańcy mają do parkingu... 2,5 kilometra!

Sonda
Czy przeżyłeś kiedyś ewakuację na własnej skórze?
Pożar gazociągu w Cesarce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE