Zachodniopomorska policja, wojsko i drony wspólnie ćwiczą na poligonie koło Ustki

2019-10-03 11:26
Ćwiczenia poligon Ustka
Autor: mjr M. Podchorodecki Zachodniopomorska policja na poligonie koło Ustki w trakcie ćwiczeń Ryś 19.

Ochranianie ważnych dla państwa obiektów – takie szkolenie przeszło wspólnie wojsko i policja na poligonie w Wicku Morskim koło Ustki. Ćwiczono między innymi reagowanie przez siły porządkowe w przypadku ataku rozjuszonego tłumu. W trakcie manewrów mundurowych wspierały w drony.

W manewrach o kryptonimie Ryś 19 wzięła udział 12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana oraz Zachodniopomorska Policja. Obie formacje ćwiczyły między innymi ochronę infrastruktury krytycznej czy działania w kontakcie z – jak to określono w komunikacie - “grupami niezadowolenia społecznego”.

W strugach deszczu szkolono się więc w patrolowaniu, osłanianiu i bronieniu ważnych dla funkcjonowania kraju obiektów np. elektrowni czy dworców. Podczas jednego z elementów Rysia 19 policjanci musieli bronić się przed atakiem tłumu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE