Zmasowana akcja OSZUSTÓW. Mają nowy sposób "NA POLICJANTA"

2020-02-22 18:14 bs
Pamiętajmy, oszuści wymyślają coraz to nowe historie aby uśpić naszą czujność
Autor: materiały prasowe Pamiętajmy, oszuści wymyślają coraz to nowe historie aby uśpić naszą czujność

Uwaga na oszustów, którzy podają się za policjantów. W ciągu jednego dnia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu odebrał kilkanaście sygnałów o próbie wyłudzenia pieniędzy.

Czujni byli mieszkańcy gminy Dygowo i Ustronia Morskiego. Odbierali połączenia telefoniczne od kobiety podającej się za członka rodziny, który miał spowodować wypadek drogowy.

W rozmowę włączała się druga kobieta. Mówiła, że jest z policji, i że jest możliwość przekazania pieniędzy aby sprawca wypadku mógł opuścić areszt.

Policjanci apelują o ostrożność, gdyż przestępcy ciągle podejmują nowe próby oszukania osób i przejęcia ich oszczędności.

W przypadku otrzymania takiego telefonu należy powiadomić Komendę Powiatową Policji w Kołobrzegu.

Pamiętajmy, oszuści wymyślają coraz to nowe historie aby uśpić naszą czujność. Najczęściej członkowie grup przestępczych podają się za policjantów CBŚP, bądź funkcjonariuszy zajmujących się rozpracowywaniem oszustów.

Kiedy obca osoba informuje nas o zdarzeniach dotyczących bliskich nam osób, upewnijmy się dzwoniąc do nich, czy takie sytuacje miały w ogóle miejsce, ograniczone zaufanie będzie naszym sprzymierzeńcem.

Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom!

  • Przede wszystkim należy zachować ostrożność – jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów,
  • Żeby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa musimy działać rozważnie i nie ulegać emocjom oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych nam osób.
  • Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie, nie angażują w swoje czynności osób postronnych, a przede wszystkim nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy,
  • Zachowaj czujność. Jeśli ktoś będzie chciał cię oszukać, podając się przez telefon za policjanta – zakończ rozmowę telefoniczną! Nie wdawaj się w rozmowę z oszustem.
  • Poinformuj o podejrzanym telefonie kogoś bliskiego. Ostrożność może uchronić przed utratą często oszczędności całego życia. W sytuacji, kiedy masz podejrzenia zawsze dzwoń na numer alarmowy 112.
Kronika Kryminalna - odc. 9

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.