10-letnie dziecko potrącone na przejściu dla pieszych przez samochód dostawczy. Ważny apel policji

i

Autor: Małopolska Policja Chłopiec wbiegł na pasy wprost pod nadjeżdżający samochód. Na szczęście doznał wyłącznie niegroźnych stłuczeń.

Groźny wypadek

10-letnie dziecko potrącone na przejściu dla pieszych przez samochód dostawczy. Ważny apel policji

2023-03-29 14:55

Na ulicy Kościuszki w Kętach 10-letnie dziecko zostało potrącone na przejściu dla pieszych przez samochód dostawczy. Na szczęście pojazd poruszał się z niewielką prędkością, dlatego chłopiec doznał tylko niegroźnych stłuczeń. Z ustaleń policji wynika, że 10-latek sam przyczynił się do wypadku, wbiegając na pasy wprost pod nadjeżdżające auto.

Kęty. 10-letnie dziecko potrącone na przejściu dla pieszych. Wbiegło pod samochód

We wtorek, 28 marca na ulicy Kościuszki w Kętach (powiat oświęcimski), 10-letnie dziecko na przejściu dla pieszych zostało potrącone przez samochód dostawczy. Pojazdem marki Renault Master kierował 42-letni mieszkaniec Oświęcimia. Na szczęście auto poruszało się z niewielką prędkością. Chłopiec trafił do szpitala, jednak lekarze stwierdzili u niego wyłącznie stłuczenia. Z ustaleń policji wynika, że w tym przypadku zawinił małoletni pieszy. 10-latek wbiegł na pasy wprost pod nadjeżdżający samochód. Dodatkowo kierowca dostawczaka miał ograniczoną widoczność, ponieważ przed przejściem dla pieszych stał inny pojazd, który zasłonił biegnącego chłopca.

Ważny apel policji. Podstawowe zasady bezpieczeństwa

Funkcjonariusze apelują do rodziców, aby przypomnieli swoim dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się drogą, a także uświadamiali im konsekwencje łamania przepisów i braku ostrożności. Należy dzieciom przypomnieć, że przez ulicę przechodzimy tylko wtedy, gdy upewnimy się, że nic nie nadjeżdża. W przypadku ograniczonej widoczności np. przez samochód stojący za przejściem, wchodząc na drugi pas, należy sprawdzić, czy nic nie nadjeżdża. Ponadto przez przejście dla pieszych należy przechodzić, a nie przebiegać.

Sonda
Czy piesi powinni zawsze mieć pierwszeństwo na pasach?
Zabił sąsiadkę za 5 złotych na oczach jej kochanka